0

اوکراین: آلمان با تحریم «یورو-2012» به روش‌های جنگ سرد حیات دوباره می‌بخشد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

اوکراین: آلمان با تحریم «یورو-2012» به روش‌های جنگ سرد حیات دوباره می‌بخشد

نسخه چاپيارسال به دوستان
اوکراین: آلمان با تحریم «یورو-2012» به روش‌های جنگ سرد حیات دوباره می‌بخشد

خبرگزاری فارس: مدیر بخش سیاست اطلاعاتی وزارت خارجه اوکراین اعلام کرد مقامات آلمانی با تحریم بازی‌های جام قهرمانی فوتبال اروپا در واقع به روش‌های دوران جنگ سرد روی آورده و ورزش را با مسائل سیاسی در آمیختند.

خبرگزاری فارس: اوکراین: آلمان با تحریم «یورو-2012» به روش‌های جنگ سرد حیات دوباره می‌بخشد

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، مقامات وزارت امور خارجه اوکراین امیدوارند که اطلاعات رسانه‌های آلمانی در این خصوص که گویا "آنگلا مرکل" صدراعظم آلمان درصدد «تحریم سیاسی» بازی‌های فوتبال قهرمانی اروپا «یورو-2012» بخاطر محکومیت "یولیا تیموشنکو" نخست وزیر سابق اوکراین است، صحت نداشته باشد.

"آلیگ والاشین" مدیر بخش سیاست اطلاعاتی وزارت امور خارجه اوکراین اعلام کرد: ما بسیار مایلیم که صحبت صرفا بر سر شایعات مطبوعاتی باشد. دقیقا مانند وضعیت مربوط به رئیس جمهوری آلمان که از ابتدا قصد نداشت در نشست سران کشورهای اروپای مرکزی شرکت کند، ولی آنطور که هفته گذشته برخی رسانه‌های گروهی فاش کردند این سفر را بخاطر انگیزه‌های سیاسی لغو نکرد.

این دیپلمات بلندپایه اوکراینی تاکید کرد: ما نمی‌خواهیم فکر کنیم که مقامات دولتی آلمان روش‌های دوران جنگ سرد را دوباره احیاء کرده‌اند و سعی می‌کنند تا ورزش را با مسائل سیاسی درآمیزند.

والاشین همچنین یادآور شد که همین چند سال قبل زمانی که تردید جدی در مورد توانایی اوکراین برای برگزاری بازی‌های قهرمانی فوتبال اروپا «یورو-2012» وجود داشت، در رسانه‌های گروهی بطور فعالی این مسئله مورد بررسی قرار گرفت که دقیقا آلمان بود که ادعای برگزاری این بازیها را داشت ولی فدراسیون فوتبال اروپا اوکراین را بجای این کشور انتخاب کرد. 

وی گفت: باید به این مسئله توجه کرد که چه اختلاف شدیدی بین سیاستمداران آلمانی با دولت‌های منطقه درخواهد گرفت، چرا که هیچ کس قصد ندارد چنین بازی‌های مهم ورزشی را تحریم کند.

پیش از این صدر اعظم آلمان بعید ندانسته بود که کشورش بازی‌های قهرمانی فوتبال اروپا «یورو-2012» را به نشانه اعتراض به برخورد شدید دولت اوکراین با نخست وزیر سابق اوکراین تحریم کند.

این دور از بازی‌های قهرمانی فوتبال اروپا از 8 ژوئن الی اول جولای سال جاری مشترکا در خاک دو کشور اوکراین و لهستان برگزار می شوند.

انتهای پیام/آ.ص

 
 
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391  6:49 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها