0

لیبی ارتباط رسمی با کشتی توقیف شده در لبنان را رد کرد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

لیبی ارتباط رسمی با کشتی توقیف شده در لبنان را رد کرد

نسخه چاپيارسال به دوستان
لیبی ارتباط رسمی با کشتی توقیف شده در لبنان را رد کرد

خبرگزاری فارس: یک مقام لیبیایی ارتباط رسمی حاکمیت لیبی با محموله سلاح توقیف شده در لبنان را رد کرد، اما دست داشتن برخی گروه‌ها در ارسال این محموله را بعید ندانست.

خبرگزاری فارس: لیبی ارتباط رسمی با کشتی توقیف شده در لبنان را رد کرد

به گزارش فارس، یک مقام لیبیایی که نام وی فاش نشده است، در گفتگو با الشرق الاوسط اعلام کرد که هیچ ارتباطی میان مقامات لیبی به صورت رسمی با محموله کشتی توقیف شده در لبنان وجود ندارد.

این مقام لیبیایی البته امکان دست داشتن برخی از افرادی که خود را انقلابی می دانند، در اعطای سلاح به مخالفان دولت بشار اسد در سوریه را بعید ندانست.

این مقام لیبی ابراز داشت: ما با وجود ناامیدی از اوضاع سوریه مصوبه رسمی داریم مبنی بر اینکه سلاح یا مبارزی به این کشور اعزام نکنیم، چرا که ما در وضعیتی قرار نداریم که بتوانیم این حمایتها را از مخالفان نظام بشار اسد در سوریه انجام دهیم.

این مقام لیبیایی در پایان تاکید کرد: شاید اقداماتی از سوی برخی گروه ها و اشخاص در این زمینه صورت گرفته باشد، اما هیچ ارتباط رسمی در این زمینه وجود ندارد، موضع ما در این قبال مشخص است.

ارتش لبنان جمعه موفق شد یک کشتی حامل سلاح را در آب های منطقه ای خود که از لیبی به مصر و سپس عازم لبنان شده بود را توقیف کند. منابع نظامی لبنانی اعلام کردند که این کشتی با نام لطف الله 2 پرچم سیرالئون را در خود داشت و در مقابل بندر سلعاتا در منطقه شمال توقیف شده است. این کشتی سه کانیتنر داشت که حاوی سلاح های سبک و متوسط به همراه مهمات آنها بود، صاحب این کشتی فردی سوری به نام "محمد خ" است و ملوان کشتی نیز برادر همین فرد است.

منابع امنیتی اعلام کردند که کلاشنیکوف، رگبارهای ام 16، آرپی جی انداز ها و مقدار زیادی از موشک های آن و راکت های "لاو" بخشی از مهمات موجود در این کشتی بوده است. ماده منفجره "تی ان تی" از دیگر مهمات موجود در این کانتینرها بوده است.

انتهای پیام/++

 
 
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391  6:46 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها