0

نشست نتانیاهو با رؤسای احزاب برای تعیین زمان برگزاری انتخابات زودهنگام

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

نشست نتانیاهو با رؤسای احزاب برای تعیین زمان برگزاری انتخابات زودهنگام

نسخه چاپيارسال به دوستان
نشست نتانیاهو با رؤسای احزاب برای تعیین زمان برگزاری انتخابات زودهنگام

خبرگزاری فارس: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در پی درخواست احزاب معارض برای برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی و تهدیدات وزیر خارجه این رژیم برای خروج از ائتلاف دولتی، زمان برگزاری انتخابات زودهنگام را بررسی می‌کند.

خبرگزاری فارس: نشست نتانیاهو با رؤسای احزاب برای تعیین زمان برگزاری انتخابات زودهنگام

به گزارش فارس، رسانه‌های رژیم صهیونیستی به نقل از "بنیامین نتانیاهو" گزارش دادند که چنانچه قرار بر برگزاری زودهنگام انتخابات کنست باشد وی ترجیح می‌دهد که این انتخابات هر چه زودتر برگزار شود.

نتانیاهو همچنین دو زمان احتمالی یکی 14 اوت و دیگری 4 سپتامبر یعنی پیش از فرا رسیدن اعیاد یهودی را برای برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی تعیین کرده است و این در حالی است که "شائول موفاز" رئیس حزب معارض کادیما اعلام کرد که بهترین زمان برای برگزاری انتخابات 15 اکتبر آینده است.

در همین راستا روزنامه صهیونیستی"معاریو" نوشت که علت اصلی برگزاری زودهنگام انتخابات اگر چه در ظاهر وجود اختلاف بر سر تمدید"قانون تال" مربوط به خدمت سربازی یهودیان حریدیم اعلام شده است اما در اصل نتانیاهو از نوامبر گذشته به دنبال اجرای توافقنامه تبادل اسرا با حماس و افزایش محبوبیت وی در جامعه اسرائیلی بویژه پس از سخنرانی در کنگره آمریکا و آیپک، چنین تصمیمی را گرفته بود.

بر اساس این گزارش نتانیاهو ترجیح می‌دهد انتخابات زودهنگام برگزار شود تا موفاز فرصت ساماندهی به حزب خود  برای برگزاری انتخابات را پیدا نکند.

موفاز نیز در این باره روز گذشته اعلام کرد که نتانیاهو از ترس تقویت جایگاه حزب کادیما می‌خواهد انتخابات زودهنگام برگزار شود.

بنابر این گزارش نتانیاهو هفته آینده پس از توافق بر سر زمان برگزاری انتخابات زودهنگام، ارائه طرحی برای انحلال کنست را بررسی خواهد کرد.

انتهای پیام/++

 
 
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391  6:39 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها