0

بازداشت یکی از رهبران معارض الوفاق بحرین/زندانی نوجوان ۱۳ ساله بحرینی

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

بازداشت یکی از رهبران معارض الوفاق بحرین/زندانی نوجوان ۱۳ ساله بحرینی

نسخه چاپيارسال به دوستان
/در بحرین چه می‌گذرد/
بازداشت یکی از رهبران معارض الوفاق بحرین/زندانی نوجوان ۱۳ ساله بحرینی

خبرگزاری فارس: در ادامه سرکوبگری‌های رژیم آل‌خلیفه و بازداشت معارضان، نیروهای امنیتی بحرین یکی از رهبران جمعیت معارض "الوفاق" بحرین و یک فعال حقوق بشر این کشور را بازداشت کردند.

خبرگزاری فارس: بازداشت یکی از رهبران معارض الوفاق بحرین/زندانی نوجوان ۱۳ ساله بحرینی

به گزارش فارس به نقل از منابع خبری، رژیم آل‌خلیفه درحالی امروز (دوشنبه) قرار است در قضیه 14 رهبر معارض بحرینی از جمله "عبدالهادی الخواجه"، فعال برجسته حقوق بشر بحرینی که از 80 روز پیش در زندان‌های رژیم دست به اعتصاب غذا زده‌اند، تجدید نظر کند که به سرکوب مردم معترض این کشور و بازداشت مخالفان همچنان ادامه می‌دهد.

"محمد التاجر"، وکیل مدافع این متهمان درباره جلسه دادرسی امروز اعلام کرد که این دادگاه حکم صادره توسط دادگاه نظامی تجدید نظر ژوئن سال گذشته را نقض کند و به این ترتیب تجدید نظر در قضیه این رهبران معارض از حیطه رسیدگی در دادگاه‌های نظامی خارج شده و به دادگاه‌های عادی ارجاع داده شود.

التاجر افزود: دادگاه تجدید نظر امروز در قضیه 21 معارض بحرینی تجدید نظر می‌کند که 7 نفر از آنها به صورت غیابی محاکمه می‌شوند و 7 نفر دیگر به حبس ابد محکوم شده‌اند و 7 نفر مابقی با احکامی بین 2 تا 15 سال زندان مواجه هستند.

تمام این معارضان بحرینی بنابر ادعای رژیم آل‌خلیفه به تلاش جهت براندازی رژیم و ارتباط با گروه‌های تروریستی در خارج کشور و جمع‌آوری کمک برای گروه‌ها و جمعیت‌های معارض متهم هستند.

از میان این افراد باید از شیخ "حسن المشیمع"، رهبر جنبش حق (محکوم به حبس ابد) و "عبد الوهاب حسین"، مسئول جمعیت وفاء و "عبد الجلیل السنکیس"، فعال بحرینی که فلج شده است و "ابراهیم الشریف"، رهبر جنبش وعد و همچنین عبد الهادی الخواجه، فعال برجسته حقوق بشر یاد کرد.

اما در ادامه سرکوبگری‌ها رژیم آل‌خلیفه و بازداشت معارضان شبکه المنار اعلام کرد که نیروهای امنیتی بحرین "هادی الموسوی" یکی از رهبران جمعیت معارض الوفاق بحرین و "یوسف المحافظه"، فعال حقوق بشر بحرینی را درحالی بازداشت کردند که در یکی از راهپیمایی‌های اعتراض‌آمیز و مسالمت‌آمیز این کشور در کنار مردم معترض این کشور شرکت کرده بودند.

از سوی دیگر دادگاه آل‌خلیفه یک نوجوان 13 ساله بحرینی را که توسط نیروهای امنیتی و نظامی این کشور بازداشت شده بود، به اتهام درگیری با یک پلیس و ایجاد آشوب و هرج و مرج به 5 روز زندان محکوم کرد.

این درحالی است که منابع آگاه بحرینی تاکید کرده‌اند که این نوجوان 13 ساله در طول مدت بازداشت در معرض شکنجه قرار داشته است.

شبکه تلویزیونی المنار همچنین اعلام کرد که رژیم دولت بحرین "آنا ماریا"، نماینده پارلمان اروپا را چند ساعت پس از ورودش به فرودگاه بین المللی منامه، از این فرودگاه اخراج کرد و به وی اجازه ورود به بحرین را نداد.

"أحلام الخزاعی"، مسئول امور زنان جمعیت الوفاق بحرین در واکنش به این اقدام آل‌خلیفه گفت: زنان بحرینی با اشکال مختلف نقض حقوق بشر اعم از بازداشت، تهدید، قتل و شکنجه از سوی نیروهای رژیم آل خلیفه مواجه هستند.

وی در مصاحبه با شبکه خبری العالم گفت که زنان بحرینی درجریان انقلاب مردمی این کشور، نه فقط به رژیم‌های عربی، بلکه به دیگر کشورها نشان دادند که از آگاهی و درایت فکری، فرهنگی و سیاسی بالایی برخوردار هستند و به همین دلیل می‌توانند در کنار مردان در فعالیت‌های سیاسی شرکت کنند.

الخزاعی با اشاره به نقش گسترده زنان در انقلاب بحرین گفت: زنان بحرینی همانند طوفانی در صدد تغییر افکار داخلی و جهانی درباره قدرت، توانایی و حضور زنان در عرصه برای ایجاد تغییرات هستند.

مسئول امور زنان جمعیت وفاق بحرین افزود: نیروهای رژیم آل‌خلیفه از ارتکاب هیچ‌گونه تعدی و تجاوزی به زنان خودداری نمی‌کنند و هیچ تفاوتی در رفتار با زنان و مردان قائل نیستند.

همچنین سازمان دیده‌بان حقوق بشر سازمان ملل در گزارشی درباره تحولات بحرین اعلام کرد که رژیم آل‌‌خلیفه همچنان به سرکوب، شکنجه و زندانی انقلابیون این کشور ادامه می‌دهد.

اما مردم بحرین بار دیگر با برگزاری تظاهرات همبستگی خود را با عبدالهادی الخواجه اعلام کرده و خواستار آزادی همه بازداشت‌شدگان از جمله الخواجه شدند.

همسر الخواجه که بعد از ممنوعیت دو هفته‌ای توانست با وی در زندان ملاقات کند، گفت: همسرم از 80 روز پیش اعتصاب غذا کرده است و مسئولان زندان وی را بی‌حس کرده و با زور به وی غذا می‌دهند.

انتهای پیام/++

 
 
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391  6:36 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها