0

آلمان تحریم مسابقات فوتبال اوکراین را پیگیری می‌کند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

آلمان تحریم مسابقات فوتبال اوکراین را پیگیری می‌کند

نسخه چاپيارسال به دوستان
در اعتراض به وضعیت تیموشنکو؛
آلمان تحریم مسابقات فوتبال اوکراین را پیگیری می‌کند

خبرگزاری فارس: صدراعظم آلمان قصد دارد در اعتراض به وضعیت جسمی رهبر مخالفان دولت اوکراین، شرکت در مسابقات فوتبال که ماه آینده در این کشور برگزار می‌شود را تحریم کند.


به گزارش فارس به نقل از روزنامه انگلیسی "گاردین"، "آنگلا مرکل" صدراعظم آلمان قصد دارد تا در اعتراض به وضعیت جسمانی "یولیا تیموشنکو" رهبر مخالفان دولت اوکراین، شرکت آدر مسابقات فوتبال یورو 2012 را تحریم کند و انتظار دارد تا وزرای کابینه نیز از این اقدام وی پیروی کنند.

بر اساس این گزارش، این تصمیم پس از آن گرفته شد که دختر تیموشنکو از دولت آلمان خواست تا زندگی مادرش را که به مدت 10 روز دست به اعتصاب غذا زده است را نجات دهند.

"اشتفان زایبرت" سخنگوی دولت آلمان نیز هفته گذشته با تائید این موارد اعلام کرد که برلین با دقت مسئله درمان تیموشنکو را دنبال می‌کند و احتمالا مرکل در لهستان که به صورت مشترک میزبان برگزاری مسابقات است برای تماشای مسابقات حاضر خواهد شد.

 

پیش از این مرکل اعلام کرده بود که وزارت امور خارجه این کشور در حال مذاکره با مقامات کی یف برای انتقال "تیموشنکو برای درمان در کلینیک «شاریته» در برلین است.

 

مرکل روز شنبه در مصاحبه با رادیو «NDR Info» گفت: ما از طرف دولت آلمان بارها پزشکان خود را به اوکراین اعزام کرده و بطور جدی وضعیت یولیا تیموشنکو را پیگیری می‌کنیم. این پزشکان معتقدند که درمان وی در بیمارستان‌های آلمان بهترین گزینه خواهد بود و به همین دلیل وزارت امور خارجه آلمان در حال مذاکره با مقامات دولتی اوکراین است تا شرایط را برای انتقال تیموشنکو به برلین فراهم شود

 

این در حالی است که جلسه روز شنبه دادگاه خارکوف در خصوص رسیدگی به دومین پرونده قضایی علیه "یولیا تیموشنکو" نخست وزیر سابق اوکراین بعلت وضعیت وخیم جسمانی متهم که قادر به حضور در این جلسه نشد، به زمان دیگری موکول شد.

 

قاضی پرونده اعلام کرد که رسیدگی به پرونده تیموشنکو بدون حضور وی امکان پذیر نیست و به همین دلیل رسیدگی به این پرونده در جلسه دیگری در تاریخ 21 ماه مه موکول خواهد شد.

 

سرویس امنیتی اوکراین در اکتبر سال 2011 شکایتی را علیه یولیا تیموشنکو مطرح کرد که که بر اساس آن شرکت دولتی «سیستم انرژی واحد اوکراین» که ریاست آن در سال‌های 1990 برعهده وی بود، رقمی بیش از 400 میلیون دلار به وزارت دفاع روسیه اضافه تر پرداخت کرده است. بدین ترتیب تیموشنکو متهم به تلاش برای هدر دادن مبلغی معادل 405 میلیون دلار از بودجه دولت اوکراین شده که در صورت اثبات اتهامات وارده در این پرونده، وی به 12 سال حبس محکوم خواهد شد.

 

نخست وزیر سابق اوکراین در ماه اکتبر سال 2011 بخاطر سوء استفاده از مقام خویش در هنگام امضای قرارداد گازی با روسیه در سال 2009 و آسیب مالی جدی رساندن به دولت اوکراین به 7 سال حبس محکوم شده و از آن زمان تاکنون در زندان شهر خارکوف بسر می‌برد

 

انتهای‌پیام/ط.ص

 
 
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391  6:34 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها