0

"شورای مشارکت استراتژیک" میان هند و افغانستان تأسیس می‌شود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

"شورای مشارکت استراتژیک" میان هند و افغانستان تأسیس می‌شود

نسخه چاپيارسال به دوستان
سخنگوی وزارت خارجه افغانستان:
"شورای مشارکت استراتژیک" میان هند و افغانستان تأسیس می‌شود

خبرگزاری فارس: سخنگوی وزارت امور خارجه افغانستان از تأسیس شورای مشارکت استراتژیک میان هند و افغانستان خبر داد و خاطر نشان کرد که قرار است اولین جلسه کاری این شورا به زودی در "دهلی‌نو" برگزار شود.

خبرگزاری فارس: "شورای مشارکت استراتژیک" میان هند و افغانستان تأسیس می‌شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، "جانان موسی‌زی" با حضور در یک کنفرانس خبری در کابل، اظهار داشت: "زلمی رسول"، وزیر امور خارجه افغانستان روز دوشنبه در رأس یک هیئت بلند پایه، کابل را به مقصد دهلی‌ نو ترک خواهد کرد.

موسی‌زی هدف از سفر وزیر امور خارجه افغانستان به هند را تأسیس شورای مشارکت استراتژیک میان افغانستان و هند عنوان کرد و افزود: در این سفر نمایندگانی از وزارتخانه‌های دفاع، کشور و شورای امنیت ملی افغانستان او را همراهی خواهند کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه افغانستان با اشاره به این که هدف از ایجاد این شورا تداوم همکاری‌های امنیتی، سیاسی و اقتصادی میان 2 کشور است، افزود: قرار است این شورا سالانه یک‌ بار نشست داشته باشد.

موسی‌زی اظهار داشت: هیئت اعزامی در این سفر 2 روزه علاوه بر تأسیس شورای استراتژیک با نخست وزیر و مشاور شورای امنیت هند نیز دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

هند یکی از بزرگترین حامیان مالی افغانستان است که در 10 سال گذشته حدود 2 میلیارد دلار به این کشور کمک کرده است.

دولت افغانستان سال گذشته سند همکاری استراتژیک را با هدف همکاری‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی با هند به امضا رساند.

تلاش‌های صلح با طالبان در جهت درست به پیش می رود

موسی‌زی در رابطه با مذاکرات صلح با طالبان، اظهار داشت: تلاش‌ها برای صلح با طالبان در مسیر درست  به پیش می‌رود و این روند به منظور پایان دادن به جنگ همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: دولت افغانستان در تلاش است تا مرکز مشخصی برای طالبان در "قطر" ایجاد شود که در سفر چند هفته قبل وزیر امور خارجه افغانستان به قطر، مقامات 2 کشور به توافقاتی در این رابطه دست یافتند.

انتهای پیام/م

 
 
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391  6:33 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها