0

انتقاد دانشجویان از بی‌تفاوتی دولت و مجلس به عفاف و حجاب

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

انتقاد دانشجویان از بی‌تفاوتی دولت و مجلس به عفاف و حجاب

 انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران با صدور بیانیه‌ای از بی‌تفاوتی دولت، مجلس و قوه قضائیه نسبت به عفاف و حجاب انتقاد کردند.

 
خبرگزاری فارس: انتقاد دانشجویان از بی‌تفاوتی دولت و مجلس به عفاف و حجاب

 

، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران طی بیانیه‌ای مراتب اعتراض و مطالبه خود را خطاب به رؤسای سه قوه از وضعیت اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر اعلام کردند.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

پایندگی شریعت به امر به معروف و نهی از منکر و برپاداشتن حدود است. امام علی(ع)

روسای محترم قوای مجریه، مقننه و قضائیه

با عرض سلام و خسته نباشید

امروز بعد از گذشت بیش از سه دهه از انقلاب اسلامی که یکی از اهداف اصلی آن انسان سازی و اجرایی کردن ارزش‌های اسلامی در جامعه و بین مردم جهان بوده است شاهد آن هستیم که توجه به این ارزش‌ها در بین مسئولین و به تبع آن در بین مردم بسیار کم شده است و مسئولین و مردم ما هم کم کم به سمت مادی‌گرایی و دنیاطلبی سوق پیدا می‌کنند.

براین اساس ما دانشجویان به عنوان گروهی که نه حقوق بگیر کسی هستیم و نه وابسته به جناح سیاسی خاصی، فقط و فقط به خاطر تبعیت از دستور خالق هستی مبنی بر لزوم امر به معروف و نهی از منکر برخود وظیفه دانستیم چندین نکته را به شما مسئولین تذکر دهیم به این امید که دغدغه‌های ما در بین ذهن‌های شلوغ  شما جایی پیدا کند:

1- این انقلاب که پسوند اسلامی را با خود یدک می‌کشد حاصل خون و دل خوردن‌هایی است که به دست ما رسیده است. خون دل خوردن‌های حضرت محمد(ص)، فرق شکافته شده امام علی(ع)، پهلوی شکسته شده حضرت زهرا(س)، گلوی بریده شده امام حسین(ع) ،لبان تشنه حضرت عباس ، شهادت سایر ائمه، خون و دل خوردن خمینی کبیر(ره)، خون شهدا، رنج جانبازان شیمیایی، آزادگان، ایثارگران و برکت وجود امام زمان(عج) در سایه عنایت حق تعالی بوده است.

بنابراین وظیفه نگهداری و نگهبانی و صدور آن بر عهده ما و شما است و شما مسئولین قوا در درجه اول عهده دار بودن این وظیفه سنگین قرار دارید و بدانید که هدف اصلی انقلاب ما برای حفظ اسلام و ارزش‌ها بود و بقیه امور در درجات بعدی قرار داشت.

حال سوال ما از شما مسئول محترم قوه مجریه و شخص رئیس جمهور که وظیفه اجرای قوانین را بر عهده دارید این است که چرا از اجرای قوانین مربوط به ارزش‌های اسلامی و عفاف و حجاب با طرق مختلف سر باز می‌زنید؟ برای مثال چرا قوانین وضع شده در شورای عالی انقلاب فرهنگی در رابطه با ارزش‌های اسلامی و عفاف و حجاب که خود ریاست آن را بر عهده دارید اجرا نمی‌کنید، آیا خودتان هم خودتان را قبول ندارید و یا اینکه خدا را فراموش کرده‌اید و دنیا و پست و مقام را همیشگی می‌پندارید، بدانید که مرگ نزدیک است و همه  انسان‌ها خواهند رفت؛ بنابراین تا زمانی که در قدرت هستید و از شما کاری برای حفظ اسلام بر می‌آید انجام دهید وگرنه ادعاگر بی عمل ما در این انقلاب کم نداریم.

آقای رئیس جمهور آیا وضعیت اسفناک دانشگاه‌ها، پارک‌ها، کنگره‌های علمی که گاه و بیگاه معاونان شما هم در آن شرکت می‌کنند، ورزشگاه‌ها، پیاده‌روها و... سنخیتی با اسلام و ارزش‌های اسلامی دارد.

آقای رئیس جمهور خواسته ما از شما این است که امکانات لازم برای فعال شدن ستادهای امر به معروف و نهی از منکر را در محیط‌های مختلف از دانشگاه تا جامعه را فراهم کنید تا حداقل خود مردم به داد دین و اسلامشان برسند، زیرا از شما مسئولین که عملی بر نمی‌آید و دائما با این عنوان نخ نما که در حال انجام کار فرهنگی و نرم هستیم، زمان را می‌کشید و از زیر بار این مسئولیت مهم شانه خالی می‌کنید.

2- آقای لاریجانی، شما که قریب به چهار سال است مسند قدرت ریاست مجلس را بر عهده دارید و در مجلس آینده هم حضور دارید، توضیح دهید چند بار راجع به اصل هشتم قانون اساسی در مجلس صحبت شده است، چند مصوبه برای اصلاح وضع اسفناک فرهنگ به یغما رفته اسلامی در جامعه ایران به قانون تبدیل شده است و آیا اصلا قانونی در این رابطه که قابلیت اجرایی شدن و نتیجه دادن را داشته باشد وضع کرده‌اید، توضیح دهید که چرا بر اجرایی شدن قوانین موجود در زمینه ارزش‌های اسلامی و عفاف و حجاب آن طور که لازم است، نظارت نمی‌کنید.

مگر یکی از وظایف اصلی شما نظارت بر اجرای قوانین نیست. چرا از کنار مسئله اسلام به این راحتی می‌گذرید، شما که نماینده شهر مقدس قم هستید توضیح دهید چند بار با مراجع عظام تقلید و علمای صاحب نظر جلسه گذاشتید و از آنها در این زمینه درخواست محتوا کرده‌اید، آیا اصلا در این زمینه ارتباطی بین مجلس و حوزه وجود دارد.

3- آقای آملی لاریجانی، چرا جلسه رسیدگی به جرم ضاربین طلبه‌ای که فقط و فقط قصد اجرای قوانین و دستورات حضرت حق را داشته است؛ بیش از شش ماه طول کشید و در آخر هم برای مردم مشخص نشد که با این افراد خبیث چه برخوردی شد تا سر لوحه سایر خبیثان قرار گیرد، آقای آملی لاریجانی توضیح دهید شما و زیر مجموعه‌تان که تبهر خاصی در بستن سایت‌های بچه حزب‌اللهی‌ها دارید، چرا برای ساماندهی فضای اسفناک مجازی موجود در کشور و دانشگاه‌ها که کم کم دارد به فضای حقیقی جامعه تبدیل می‌شود، کارموثری انجام نمی‌دهید و صرفا اکتفا کرده‌اید به پلیس فتای نیروی انتظامی که آنهم کار خاصی از پیش نمی‌برد.

آیا وقت آن نرسیده که پس از اثبات جرم افراد زناکار طبق دستور قرآن، این کتاب آسمانی آنها را در ملا عام مورد انجام مجازات قرار دهید تا درس عبرتی شود برای سایرین که قصد انجام چنین کارهایی را دارند، برای مثال روزانه در همین شهر تهران چندین مهمانی مختلط شبانه برگزار می‌شود که در آن دست به هر کاری می‌زنند و نهایتا با دادن یک تعهد آزاد می‌شوند و روز از نو روزی از نو.

آیا این نوع برخورد شما با مجرمین بازدارنده است؟ آیا وقت آن نرسیده است که درس‌هایی را که در حوزه به صورت تئوریک فراگرفته‌اید در جامعه به عمل تبدیل کنید تا دین خود نسبت به شهدا و اسلام را ادا کنید.

خواسته ما دانشجویان از شما این است که به صورت جدی به این مسئله بها دهید و دردستور کار خویش قرار دهید.

در پایان لازم به ذکر است که ما دانشجویان تا زمانی که جان در بدن داشته باشیم به وظیفه امر به معروف و نهی از منکر خویش ادامه می‌دهیم و از سایر تشکل‌های دانشجویی که عنوان اسلام را با خود یدک می‌کشند و ادعای دغدغه مندی می‌کنند، خواستار آن هستیم که به صحنه بیایند و برای حفظ ارزش‌های اسلامی و پاسداری از خون شهدا در این دنیا هزینه دهند تا انشاالله در آخرت پاداش گیرند.

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

دوشنبه 11 اردیبهشت 1391  12:52 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها