0

دوره آموزشی کارآفرینی اقتصاد فرهنگ در البرز برگزار می‌شود

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

دوره آموزشی کارآفرینی اقتصاد فرهنگ در البرز برگزار می‌شود

   معاون برنامه‌ریزی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز از برگزاری یک دوره آموزشی کارآفرینی اقتصاد فرهنگ در این استان با هدف کاهش فاصله میان اقتصاد و فرهنگ خبر داد.

 
خبرگزاری فارس: دوره آموزشی کارآفرینی اقتصاد فرهنگ در البرز برگزار می‌شود

 

 چندی پیش اداره ارشاد استان البرز اعلام کرد که در نظر دارد یک دوره آموزشی در حوزه کارآفرینی اقتصاد فرهنگ برگزار کند.

بر اساس اعلام این اداره، مجموعه‌ها و افرادی که از ارشاد استان البرز مجوز فعالیت‌های فرهنگی کسب کرده‌اند، می‌توانند در دوره آموزشی فوق شرکت کنند.

در همین رابطه خبرنگار فارس در کرج از معاون برنامه‌ریزی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان البرز سوال کرد که چه ضرورتی مبنی بر برگزاری این دوره احساس می‌شود، اسدالله جعفری در پاسخ اظهار داشت: متاسفانه روابط اقتصاد و فرهنگ در جامعه امروز ایران منسجم و مثبت نیست.

وی تصریح کرد: این در حالی است که در کشورهای مختلف به ویژه کشورهای پیشرفته صنعتی، تلاش می‌شود در کنار بها دادن به مقولات فرهنگی، از این موضوع کسب درآمد نیز داشته باشند.

* اقتصاد فرهنگی با نگاه کاسب‌کاری به فرهنگ تفاوت دارد

این مسئول تاکید کرد: نگاه فرهنگی به اقتصاد داشتن به طور قطع با نگاه کاسب‌کارانه تفاوت دارد و برای اینکه در این حوزه موفق باشیم، نیاز است که با احتیاط و برنامه‌ریزی کارشناسی حرکت کنیم.

جعفری اظهار داشت: در همین زمینه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز یک دوره کارگاه آموزشی در بخش کارآفرینی فرهنگی دایر خواهد کرد.

وی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار فارس مبنی بر اینکه در این دوره به چه موضوعاتی توجه شده و به اعضا آموزش داده خواهد شد، گفت: دو موضوع مورد توجه قرار گرفته است که نخست یافتن راهکار‌هایی برای تبلیغ مناسب کالاها و تولیدات فرهنگی و دیگری ایجاد کارآفرینی با اجرای برنامه‌های فرهنگی است.

معاون برنامه‌ریزی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز خاطرنشان کرد: بنابراین در این دوره آموزشی به متولیان امور فرهنگی راهکارهای کارآفرینی و ایجاد اشتغال در حوزه فعالیت آنها آموزش داده خواهد شد.

جعفری افزود: ضمن اینکه روش‌های نوین تبلیغ کالاها و تولیدات فرهنگی با هدف ترویج موضوعات فرهنگی از سوی اساتید مجرب به متقاضیان آموزش داده خواهد شد.

لازم به توضیح است، بر اساس اعلام اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، این دوره در دو بخش عمومی و اختصاصی برگزار می‌شود که لازمه حضور در دوره اختصاصی گذراندن دوره عمومی است.شرکت در این دوره اجباری نبوده و برای هر مجموعه‌ای که مجوز فعالیت خود را از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز اخذ کرده، امکان‌پذیر است.

برای کسانی که موفق به دریافت گواهینامه این دوره شوند تسهیلات ویژه‌ای چون سهولت در دریافت وام و معرفی برای مشاغل خانگی در نظر گرفته شده است.علاقه‌مندان جهت شرکت می‌توانند تا 14 اردیبهشت‌ماه به واحد اشتغال اداره ارشاد استان البرز مراجعه و نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

دوشنبه 11 اردیبهشت 1391  12:44 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها