0

داگان: نظام ایران "هوشمند" است/ با سیاست "نتانیاهو" در قبال ایران مخالفم

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

داگان: نظام ایران "هوشمند" است/ با سیاست "نتانیاهو" در قبال ایران مخالفم

نسخه چاپيارسال به دوستان
ضمن حمایت از اظهارات دیسکین
داگان: نظام ایران "هوشمند" است/ با سیاست "نتانیاهو" در قبال ایران مخالفم

خبرگزاری فارس: رئیس سابق موساد با حمایت از انتقادات رئیس سابق شین‌بت از مدیریت سران اسرائیل در قبال موضوع ایران و صلح خاورمیانه، گفت که نظام ایران، نظامی هوشمند است که در راستای تحقق اهداف هسته‌ای خود حرکت می کند.

خبرگزاری فارس: داگان: نظام ایران "هوشمند" است/ با سیاست "نتانیاهو" در قبال ایران مخالفم

به گزارش فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی "هاآرتص"، "مئیر داگان" رئیس سابق سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی روز گذشته در سخنرانی خود در کنفرانسی در نیویورک، ضمن حمایت از انتقاد "یووال دیسکین" رئیس سابق سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل از مدیریت سران این رژیم در قبال ایران و روند صلح خاورمیانه، با اشاره به اینکه رهبری ایران از دیپلماسی "هوشمند" برای پیشبرد برنامه هسته ای خود استقاده می‌کند، اعلام کرد که تهدید برنامه هسته ای ایران موضوع دعوای میان ایران و اسرائیل نیست بلکه یک موضوع بین المللی است.

داگان در ابتدای کنفرانس خود از یووال دیسکین رئیس سابق سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل حمایت کرد؛ دیسکین کسی است که اخیرا به شدت "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر و "ایهود باراک" وزیر جنگ رژیم صهیونیستی را به علت نوع مدیریت موضوع هسته ای ایران و روند صلح خاورمیانه مورد انتقاد قرار داده است.

دیسکین اخیرا اعلام کرده است: مشکل اصلی من این است که به رهبری کنونی اسرائیل که می‌بایست ما را درباره موضوع جنگ با ایران یا یک جنگ منطقه‌ای رهبری کند، اعتقادی ندارم؛ من نه به نخست‌وزیر و نه به باراک اعتقاد ندارم؛ من به رهبریتی که تصمیمات خود را بر اساس احساسات ناجی‌گرانه اتخاذ می‌کند، اعتقادی ندارم.

رئیس سابق سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل در ادامه انتقاد از سران تل آویو اعلام کرده است: باور کنید، من این دو نفر را از نزدیک دیده‌ام؛ آنها افرادی نیستند که بتوان به آنها برای اداره اسرائیل اعتماد کرد؛ آنها افکار عمومی مردم را در خصوص موضوع ایران فریب می‌دهند.؛ آنها به مردم می‌گویند که اگر اسرائیل علیه ایران اقدام نظامی انجام دهد، ایران بمب هسته‌ای نخواهد داشت؛ آنها مردم را فریب می‌دهند؛ در واقع بسیاری از کارشناسان بر این باورند که اقدام نظامی اسرائیل رقابت تسلیحاتی ایران را افزایش می‌دهد.

دیسکین علاوه براین گفته است که نخست وزیر اسرائیل تمایلی به پیشبرد مذاکرات صلح با مقامات فلسطین ندارد.

داگان با اشاره به اینکه دیسکین دوست اوست و حقیقت را گفته است، افزود که او با سیاستی که نتانیاهو علیه ایران به کار گرفته است، مخالف است؛ رئیس سابق موساد در ادامه مدعی شد که اگر برنامه هسته ای ایران حل نشود، یک رقابت تسلیحات هسته ای در تمام جهان و نه فقط در خاورمیانه آغاز خواهد شد.

رئیس سابق موساد در ادامه سخنرانی روز گذشته خود در نیویورک، نظام ایران را نظامی "هوشمند" و "استاد" دیپلماسی توصیف کرد؛ نظامی که به طور مداوم در راستای رسیدن به اهداف هسته ای اش رو به جلو هدایت می شود.

داگان گفت که توصیف برنامه هسته ای تهران به عنوان موضوع مورد کشمکش میان ایران و اسرائیل اشتباه است؛ رئیس سابق موساد افزود که مشکل مربوط به برنامه هسته ای ایران باید از طریق جامعه بین المللی حل و فصل شود.

* داگان از حذف "اسد" حمایت کرد

رئیس سابق موساد همچنین به روند صلح با فلسطینیان اشاره کرد و با تاکید بر اهمیت زمان گفت که از آنجائیکه این موضوع تاثیر مخربی روی روابط اسرائیل با جهان عرب دارد باید سریعا حل شود.

وی در ادامه سخنرانی خود درباره تحولات سوریه گفت که از حذف "بشار اسد" رئیس جمهوری سوریه حمایت می کند اما درباره اینکه این هدف چطور محقق شود، سخنی نگفت و تنها اعلام کرد که آنچه ضرورت دارد پیدا کردن راهی برای برپایی یک نظام سنی به جای نظام اسد است؛ نظامی که از عربستان سعودی و کشورهای حاشیه خلیج فارس حمایت کند؛ وی افزود که چنین تحولی نیروهای نظامی و سیاسی حزب الله و موقعیت ایران در منطقه را تضعیف می کند.

رئیس سابق موساد در رابطه با ناآرامی خاورمیانه نیز که از اوایل سال 2011 میلادی آغاز شده اند، اعلام کرد که او پیش بینی نمی کند که چنین انقلاب هایی بتواند در دو الی سه سال آینده مشکل متعارفی را برای اسرائیل ایجاد کنند؛ وی افزود که فکر می کند که این کشورها مشغول پرداختن به کشمکش های داخلی بر سر قدرت خواهند ماند.

داگان مدعی شد که اتحادیه عرب در مقایسه با سال های گذشته میانه رو شده است و اسرائیل متعاقب تهدید ایران، منافع بسیار گسترده ای با برخی از کشورهای میانه روی عرب دارد.

انتهای پیام/ن.ص

 
 
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391  9:37 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها