0

طرح ملی دانش‌آموزی نجات آب در استان مرکزی اجرا می‌شود

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

طرح ملی دانش‌آموزی نجات آب در استان مرکزی اجرا می‌شود

 مدیرعامل شرکت آب منطقه‌‌ای استان مرکزی از اجرای طرح ملی دانش‌آموزی نجات آب در استان خبر داد.

 
خبرگزاری فارس: طرح ملی دانش‌آموزی نجات آب در استان مرکزی اجرا می‌شود

 

نورالدین بازگیر در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: این طرح با مشارکت دانش‌آموزان مقطع راهنمایی استان مرکزی و در راستای ارتقای فرهنگ استفاده بهینه از آب و مدیریت منابع آبی در استان مرکزی به اجرا درمی‌آید.

وی فرهنگ‌سازی استفاده بهینه از مصرف آب، زنده نگه‌داشتن طبیعت و استفاده صحیح و بهداشتی از آب را از مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح عنوان کرد و بیان داشت: هم‌اکنون 250 هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در استان مرکزی مشغول تحصیل هستند که از این تعداد 7 هزار و 500 نفر از آنان برای اجرای طرح نجات آب انتخاب شده‌اند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌‌ای استان مرکزی گفت: انتظار می‌رود با اجرای این طرح دانش‌آموزان با نحوه مصرف صحیح آب آشنا شده و به عنوان مروج و مبلغ مصرف بهینه آن در خانواده عمل کنند.

بازگیر با اشاره به بارش سالانه 300 میلی‌متر باران در ایران گفت: این میزان از متوسط 800 میلی‌متر جهانی 500 میلی‌متر کمتر است که این مهم نشانگر اهمیت صرفه‌جویی در مصرف آب را دارد.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی در فهرست کشورهای کم آب دنیا قرار دارد، بیان کرد: برداشت بی‌رویه از منابع آب زیرزمینی، استفاده از روش‌های سنتی کشاورزی با هدررفت بالا و خشکسالی‌های اخیر مهم‌ترین تهدیدات آینده آب در کشور است که باید با فرهنگ‌‌سازی، خانواده‌ها و جامعه را از عواقب خطرناک آن آشنا کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌‌ای استان مرکزی در ادامه از برگزاری جشنواره ناجیان آب استان از 9 تا 11 اردیبهشت ماه در اراک خبر داد.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

دوشنبه 11 اردیبهشت 1391  12:56 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها