0

آخرين جزييات جشنواره‌ي فيلم ويدئويي تهران اعلام شد

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

آخرين جزييات جشنواره‌ي فيلم ويدئويي تهران اعلام شد

اولين جشنواره بين‌المللي فيلم ويدئويي تهران، 28 خرداد تا 2 تير ماه همزمان با تهران در جزيره ابوموسي نيز برگزار مي‌شود.

 

به گزارش خبرنگار سينمايي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، محمدرضا عباسيان ـ دبير اين جشنواره ـ صبح امروز يكشنبه 10 ارديبهشت ماه در نشست خبري با اعلام مطلب فوق گفت: مقدمات برپايي همزمان جشنواره در جزيره ابوموسي فراهم شده، ضمن اينكه موسسه رسانه‌هاي تصويري برنامه ويژه‌اي براي كار فرهنگي در اين جزيره و ساير جزاير خليج فارس دارد.

 

وي در پاسخ به سوالي درباره امكانات جزيره‌ي ابوموسي براي برپايي همزمان جشنواره اظهار كرد: تصور همه ما هم اين بود كه جزيره خالي از سكنه باشد، اما طبق بررسي‌هايي كه داشتيم، آنجا علاوه بر حضور پررنگ مردم، سالن سينما هم دارد و سالن‌هاي آمفي تئاتر هم در سطح جزيره وجود دارد. ضمن اينكه با توجه به گرم بودن هوا تصميم داريم در فضاي باز، نمايش فيلم‌ها را داشته باشيم.

 

عباسيان اين حركت را بيشتر نمادين عنوان كرد و گفت: مي‌خواهيم بگويم اين جزيره بخش جدايي ناپذير ايران است.

وي با اشاره به شكل گيري برپايي نخستين جشنواره بين المللي فيلم ويدئويي تهران خاطرنشان كرد: توليدات ويدئويي در 10 سال گذشته افزايش چشم گيري داشته به طوري كه بخشي از پتانسيل سينماي ايران صرف توليد اين آثار مي‌شود و صدا و سيما هم حجم زيادي از اين توليدات را تهيه كرده است.

 

دبير اين جشنواره ادامه داد: با گسترش شبكه نمايش خانگي اين نياز احساس شد و در آنجا هم توليداتي صورت گرفت اما تا كنون محلي براي ارزيابي اين آثار وجود نداشته است و سال گذشته با حذف آن از جشنواره فيلم فجر، قرار شد جشنواره مستقلي براي آثار ويدئويي در نظر گرفته شود.

وي با بيان اينكه مسووليت اين جشنواره به موسسه رسانه‌هاي تصويري واگذار شد، اظهار كرد: در خرداد ماه سال جاري شاهد برپايي نخستين دوره اين جشنواره خواهيم بود كه در شش بخش آثار با هم به رقابت مي‌پردازند.

عباسيان با اشاره به بخش‌هاي اين جشنواره گفت: در بخش اصلي به عنوان «رويش ياس‌ها» آثار نمايش اول توزيع نشده ويدئويي در دو سال اخير حضور خواهند داشت و در 18 رشته جوايزي اهداء مي‌شود.

وي ادامه داد: آثاري هم كه از تلويزيون نمايش داشته‌اند ويا توزيع شده‌اند در بخشي به عنوان «خاطره ياس‌ها» كه شامل دهه 80 مي‌شود با هم به رقابت مي‌پردازند كه در اين بخش آثار منتخب در بخش دفاع مقدس و انقلاب اسلامي،‌ ديني، خانوادگي، كمدي، كودك و نوجوان، اجتماعي و حادثه‌اي پليسي حضور خواهند داشت.

عباسيان ساير بخش‌ها را شامل مسابقه سينما ويدئو، جوايز ويژه سازمان جشنواره، مسابقه بين الملل و نمايش ويژه عنوان كرد.

 

محمد رضا عباسيان

وي با اشاره به بخش بين الملل جشنواره گفت: تا كنون استقبال خوبي شده و نزديك به 40 فيلم از هفت كشور شامل مجارستان ‌،تركيه، آلمان، روسيه، ايتاليا، هند و يك كار مشترك از تركيه و آلمان به دبيرخانه جشنواره ارسال شده و با توجه به اينكه سه هفته به پايان فراخوان باقي مانده است، انتظار مي‌رود آثار بيشتري به دستمان برسد ضمن اينكه هيات انتخاب اين بخش كارش را آغاز كرده است.

عباسيان برپايي كارگاه‌هاي آموزشي، نمايش آثار در چهار بوستان تهران و برپايي چتر فروش محصولات ويدئويي با تخفيفات ويژه را از برنامه‌هاي جنبي اين جشنواره عنوان كرد.

وي همچنين از سينما فلسطين به عنوان مكان احتمالي برپايي جشنواره خبر داد و گفت: هر ساله جشنواره در همين زمان برگزار خواهد شد.

يزدان عشيري مدير روابط عمومي اين جشنواره هم كه برپايي نشست را برعهده داشت از راه‌اندازي سايت جشنواره از روز چهارشنبه خبر داد و گفت: از رسانه‌ها درخواست مي‌كنيم، نمايندگان خود را براي حضور در جشنواره تا 20 ارديبهشت معرفي كنند و آخرين مهلت ارسال آثار نيز 27 ارديبهشت ماه خواهد بود.

مسعود احمديان مدير اجرايي جشنواره به همراه جمعي از اعضاي ستاد برپايي نخستين جشنواره بين المللي فيلم ويدئويي تهران در اين جلسه حاضر بودند.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

یک شنبه 10 اردیبهشت 1391  11:34 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها