0

نويسنده‌ي فيلمنامه‌هاي هري پاتر، «پسر جنگل» را به سينما مي‌آورد

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

نويسنده‌ي فيلمنامه‌هاي هري پاتر، «پسر جنگل» را به سينما مي‌آورد

«استيو كلاوز» كه فيلمنامه‌ي سري فيلم‌هاي «هري‌پاتر» را به نگارش درآورد، فيلم سينمايي «پسر جنگل» را نويسندگي و كارگرداني مي‌كند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، مجموعه داستان‌هاي معروف «پسر جنگل» كه توسط كمپاني «والت ديزني» به دنياي انيميشن معرفي شد، اين بار توسط «استيو كلاوز»، فيلمنامه‌نويس مجموعه فيلم‌هاي معروف «هري پاتر» به اثري سينمايي تبديل مي‌شود.

به گزارش كلايدر، «كلاوز» كه كارگرداني اين فيلم اكشن را نيز در دست دارد، مجموعه داستان‌هاي «روديارد كيپلينگ» را مورد اقتباس قرار داده است.

«جيسون اسكات لي» قرار است در اين فيلم نقش «موگلي» را ايفا كند. فيلمنامه‌نويس مجموعه پرفروش «هري پاتر» اين پروژه را براي كمپاني «برادران وارنر» مي‌سازد.

«هری پاتر و هدیه‌های مرگ» كه آخرين قسمت از سري فيلم‌هاي هري پاتر بود،‌ پرفروش ترین فیلم سال 2011 سینمای جهان نام گرفت كه با پیشی گرفتن از «ارباب حلقه ها؛ بازگشت پادشاه» عنوان سومین فیلم پرفروش تاریخ سینما را به خود اختصاص داد.

فروش چشم گیر «هری پاتر و هدیه های مرگ» موجب شد تا سری فیلم های «هری پاتر» با رسیدن به فروش هفت میلیارد دلار، اكنون پرفروش ترین فیلم چندگانه تاریخ سینمای جهان باشد كه بالاتر از «جیمز باند» و «جنگ ستارگان» شش قسمتی قرار دارد؛ هرچند برای ساخت قسمت های قبلی «هری پاتر» بودجه چشم گیر یك میلیارد و 280 میلیون دلار هزینه شده است.

قسمت اول «هری پاتر و هدیه های مرگ» كمتر از یك ماه پس از اكران 611 میلیون دلار در خارج از آمریكا فروش جهانی داشت و پرفروش ترین فیلم كمپانی برادران وارنر در سال 2010 نام گرفت.

قسمت دوم این فیلم نوامبر 2002 با عنوان «هری پاتر و تالار اسرار» به كارگردانی «كریس كلومبوس» با بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری به سینمای جهان آمد و فروشی بالغ بر 878 میلیون دلار به دست آورد و در جوایز بافتا جایزه بهترین فیلم كودك را كسب كرد.

سومین قسمت این فیلم در ژوئن 2004 با بودجه 130 میلیون دلاری با نام «هری پاتر و زندانی آزكابان» اكران شد و فروش جهانی 795 میلیون دلار را به ثبت رساند. این فیلم به كارگرداني ا«آلفونسو كوارون» نامزد دو جایزه اسكار بود و در جوایز بافتا فیلم منتخب تماشاگران نام گرفت. «هری پاتر و جام آتش» چهارمین قسمت از این سری فیلم های پرطرفدار بود كه به كارگردانی «مایك نویل» در نوامبر 2005 با بودجه 150 میلیون دلاری ساخته شد و فروش ۸۹۵ میلیون دلار را به دست آورد. این فیلم نامزد جایزه اسكار بهترین كارگردان هنری بود.

پنجمین قسمت از این فیلم با نام «هری پاتر و محفل ققنوس» در جولای 2007 با بودجه 150 میلیون دلار به كارگردانی «دیوید یتس» به روی پرده سینماهای جهان رفت و توانست فروش جهانی 938 میلیون دلار را كسب كند. این فیلم در جوایز فیلم اروپا بهترین فیلم از نگاه تماشاگران شد.

آخرین قسمت از این فیلم جولای ۲۰۰۹ به كارگردانی «دیوید یتس» با نام «هری پاتر و هدیه های مرگ» با بودجه كلان 250 میلیون دلار ساخته شد و فروش 933 میلیون دلار را به همراه داشت. این فیلم نامزد جایزه اسكار بهترین فیلمبرداری شد.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

یک شنبه 10 اردیبهشت 1391  11:33 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها