0

اضطراب، باعث زایمان زودرس می‌شود

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

اضطراب، باعث زایمان زودرس می‌شود

خبرگزاری فارس: بر اساس تحقیقات انجام شده مادران مضطرب، پر استرس و افسرده طول دوره بارداری کوتاهتری داشته و وقوع تولد نوزاد نارس در آنها افزایش می‌یابد.

خبرگزاری فارس: اضطراب، باعث زایمان زودرس می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت بر اساس تحقیق انجام شده  که در قالب پایان نامه MPH بهداشت باروری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شده است بارداری سرشار از تغییرات فیزیولوژیک جسمی و روانی است که عملکرد سیستم های مختلف بدن مادر راتحت تاثیر قرار می دهد.

این تغییرات، علائم و شکایاتی برای خانم باردار به همراه دارد که ممکن است به طور طبیعی در هر بارداری رخ دهد ولی در صورت شدت یافتن می‌توانند عوارضی را برای مادر وجنین  به همراه داشته باشد.

بر اساس این گزارش، تامین سلامت مادر و کودک امروزه یک هدف اصلی و مهم برای توسعه اجتماعی و اقتصادی جامعه محسوب می‌شود. زایمان زودرس، به زایمان قبل از  هفته 37 حاملگی اطلاق می‌شود و عامل حدود دو سوم از مرگ های دوره نوزادی به شمار می رود.

بر پایه این تحقیقات، طیف وسیعی از علل و عوامل دموگرافیک در بروز زایمان پره ترم نقش دارند، زایمان زودرس یک حادثه جدی در دوران پریناتال است  که حدوداً در 5 تا 10 درصد از حاملگی ها رخ می‌دهد اما شیوع آن بسته به جمعیت های مختلف و وضعیت اقتصادی و اجتماعی در جوامع مختلف متفاوت است.

بنا بر این گزارش، زایمان زودرس اثرات قابل توجه بهداشتی، اجتماعی و روانی برای نوزاد و خانواده اش به همراه دارد، عوامل مساعدکننده و چگونگی پیشگیری از آن تا کنون به درستی شناخته نشده است.

همچنین برخی مطالعات نشان می‌دهند که فاکتورهای روحی و روانی مانند استرس، اضطراب و افسردگی سبب افزایش زایمان زودرس می‌شوند.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

یک شنبه 10 اردیبهشت 1391  11:18 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها