0

با ستاره ها ميزبان سردار شهيد "محمود فرخي" مي شود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

با ستاره ها ميزبان سردار شهيد "محمود فرخي" مي شود

 
1391/02/10   

عصر امروز در راديو فرهنگ/

با ستاره ها ميزبان سردار شهيد "محمود فرخي" مي شود

نويد شاهد: برنامه راديويي با ستاره ها امروز (يك شنبه) زندگي سردار شهيد «محمود فرخي» را مرور مي كند. اين برنامه از ساعت 16 به مدت 30 دقيقه از راديو فرهنگ پخش خواهد شد.

به گزارش خبرنگار نويد شاهد، در ادامه پخش برنامه هاي راديويي «با ستاره ها» كه توسط اداره كل هنري و نمايشي بنياد شهيد و امور ايثارگران و با همكاري شبكه سراسري راديو فرهنگ تهيه مي شود، امروز(يك شنبه) زندگي سردار شهيد «محمود فرخي» در گفتگو با خانواده و همرزمان وي بررسي مي شود.

«با ستاره ها» زندگينامه شهيدان از تولد تا شهادت را مرور مي كند و داراي قسمت هاي مختلفي مانند گفت وگو با اعضاي خانواده و همرزمان شهيد و بازسازي قسمتي از زندگي اجتماعي وي به صورت نمايش 10 دقيقه اي است، همچنين در ابتداي هر برنامه كلامي از شهيد با صداي خود او پخش مي شود.

برنامه راديويي «با ستاره ها» به تهيه كنندگي فرامرز عليخاني و گويندگي حسن آزادي توسط گروه فرهنگ و ادب شبكه سراسري راديو فرهنك توليد و يكشنبه و سه شنبه هر هفته از ساعت 16 به مدت 30 دقيقه پخش مي شود.

علاقه مندان مي توانند اين برنامه را بر روي امواج 558AM: وfm:106/7 دريافت كنند.

گفتني است، شهيد محمود فرخي در سال 1336 در محله بازار صفائي خرمشهر به دنيا آمد. پدرش كربلايي علي و مادرش سعادت بود.
دوران طفوليت را در كوچه پس كوچه هاي خرمشهر سپري كرد و الفباي علم و معرفت را نخستين بار در دبستان شرافت آموخت. وي موفق شد سال 1355 ديپلم رياضي و پس از آن ديپلم تجربي را دريافت كند.
شهيد محمود فرخي براي كمك حال پدر در كتاب فروشي مشغول به كار شد. آنجا محل تجمع بچه ها و نوجوانان انقلابي شهر بود، جايي كه جان تشنه جوانان جوياي حقيقت با زلال كتاب هاي انقلابي و روشنگري سيراب مي شد.
پس از پيروزي انقلاب بنياد مستضعفان و جهاد سازندگي دو نهادي بود كه بيشتر از هر جاي ديگر محمود فرخي را به خود جذب كرد، روحيه آبادگري و عدالت خواهي اش در انتخاب اين نهادهاي خود جوش مردمي بي تأثير نبود.
با شروع جنگ شهيد فرجي در كنار يارانش از بنياد مستضعفان در قالب نيروهاي مردمي به نقاط درگيري در نوار مرزي كشور رفته و با دشمن به مقابله ايستاد، نيروهاي سپاه نيز در محدوده هاي ديگر از خاك كشور دفاع مي كردند.
كساني چون شهيد "تقي محسني" و "علي حسيني" كه در نوار مرزي پاسگاه مؤمني تا پاسگاه شلمچه و پاسگاه خمين به دفاع برخاسته بودند.
روز دهم مهر ماه 1359 روزي است به ياد ماندني در عرصه دفاع مقدس جوانان اين مرز و بوم.
روزي كه محمود و يارانش توانستند با دست خالي دشمن را كه از فلكه كشتارگاه به سمت راه آهن و درب سنتاپ در حركت بود به عقب برانند و از خود رشادت هايي به نمايش بگذارند.
سرانجام روز چهارم آبان ماه 1359 روز ديگر بود روزي كه نخلستان هاي مقابل زايشگاه خرمشهر در كوت شيخ زير آتش ننگين دشمن قرارگرفت و نخل ها ايستاده سوختند و شهيد محمود فرخي نيز همان روز به شهادت رسيد.

پيكر پاك اين شهيد بزرگوار در گلزار شهداي خرمشهر به خاك سپرده شده است.

انتهاي پيام/ع
 
 
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391  8:17 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها