0

تلاش سران عرب در مورد خلیج فارس و جزایر سه‌گانه برای آنها گران تمام می‌شود

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

تلاش سران عرب در مورد خلیج فارس و جزایر سه‌گانه برای آنها گران تمام می‌شود

خبرگزاری فارس: معاون ستاد کل نیروهای مسلح گفت: تلاش سران برخی کشورهای عربی در طرح ادعاهای واهی و بی‌اساس در مورد خلیج فارس و یا مالکیت‌های جعلی بر جزایر سه‌گانه برای آنها پر هزینه خواهد بود.

خبرگزاری فارس: تلاش سران عرب در مورد خلیج فارس و جزایر سه‌گانه برای آنها گران تمام می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس، سردار سیدمسعود جزایری معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح در جمع تعدادی از مدیران راهبردی حوزه‌های فرهنگی و رسانه‌ای نیروهای مسلح با گرامیداشت روز ملی خلیج فارس و اشاره به آمادگی‌های همه جانبه نیروهای مسلح در حفظ قلمرو سرزمینی و تمامیت ارضی و منافع ملی کشور، گفت: اقتدار و توان بازدارندگی ایران اسلامی، امروز مطمئن‌ترین ظرفیت برای تضمین صلح و امنیت پایدار و حفظ مناسبات منطقه‌ای در حوزه خلیج‌فارس است.

وی افزود: چالش‌آفرینی و تردید افکنی پیرامون خلیج‌فارس تلاشی بیهوده بوده و دولت‌ها و شیوخ عرب منطقه باید بدانند این دامی است که دشمنان اسلام برای آنها پهن کرده‌اند.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح، تلاش سران برخی کشورهای عربی در طرح ادعاهای واهی و بی‌اساس در مورد خلیج فارس و یا مالکیت‌های جعلی بر جزایر سه‌گانه را بازی کردن در زمین آمریکا و قدرت‌های استعماری و استکباری معرفی و با تاکید بر هزینه‌بر بودن آن برای آنها، تصریح کرد: تجربه نشان داده است این سناریو استکباری هیچ سودی را عاید طراحان و مجریان آن نکرده است.

رئیس ستاد تبلیغات دفاعی کشور با بیان اینکه خلیج فارس منطقه‌ای تاثیرگذار در مقیاس جهانی است و در صورت مواجهه با هر نوع بحران چالش‌های امنیتی و منطقه‌ای به حوزه‌های فرامنطقه‌ای توسعه خواهد یافت، اظهار داشت: رویکرد حاکمان آمریکایی، انگلیسی و صهیونیستی جامعه جهانی را نگران ساخته است جامعه‌ای که از به مخاطره افتادن امنیت و آرامش خود هراسان است.

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح در تبیین الگوهای مطرح در شکل‌دهی به نظام امنیتی مطمئن گفت: ترتیبات امنیتی این منطقه راهبردی بدلیل حضور قدرت‌های سلطه‌گر و استعماری به لحاظ روانی نتوانسته است شکل واقعی و مطمئنی بیابد و متاسفانه با دخالت آنان نه تنها نیاز ملت‌ها و کشورهای منطقه پاسخ داده نشده بلکه ثبات و امنیت پایدار و شکل‌گیری مناسبات و همگرایی منطقه‌ای فراگیر و دائمی را در یک ابهام روانی قرار داده است.

وی با اشاره به تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران برای دست‌یابی به یک الگوی امنیتی جامع و کارآمد با مشارکت و همکاری کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس افزود: نظام سلطه و در خط مقدم آن آمریکا همواره در تلاش برای مانع تراشی در مسیر گسترش مناسبات و تعاملات ایران با کشورهای منطقه بویژه کشورهای ساحل جنوبی خلیج فارس بوده و تمامی ترفندها و راه‌کارهای خود را برای عدم شکل‌گیری الگوی مبتنی بر امنیت درون‌زا در این منطقه بکار گرفته است.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: آمریکا و متحدان کاخ سفید منافع خود را در ایجاد شکاف و اختلاف بین ایران و همسایگان جستجو می‌کند و همواره ترتیبات امنیتی مورد نظر غرب که نگاهی به تضمین امنیت رژیم صهیونیستی دارد را مورد تاکید قرار می‌دهد.

جزایری توهمات ناشی از جوسازی‌ها و عملیات روانی غربی‌ها برای برخی شیخ‌نشین‌های منطقه از طریق تمرکز بر پروژه‌‌های ایران هراسی را مانعی برای امنیت فراگیر و پایدار در منطقه راهبردی خلیج فارس دانست و تصریح کرد: منشاء تمامی ناامنی‌ها و بی اعتمادی‌ها حضور نامشروع قدرت‌های فرا منطقه‌ای و نیروهای بیگانه و سلطه‌گر در منطقه است و اگر یک عزم و اراده فراگیر و مشترک برای اخراج و خلع ید قدرت‌های وابسته به بلوک سلطه در بین کشورهای این منطقه حیاتی و حساس شکل‌گیرد، مطمئناً آینده‌ای سرشار از آرامش، آسایش و حرکت رو به پیشرفت و تؤام با تعاملات سازنده، مثبت و متناسب با اهداف راهبردی جهان اسلام در منطقه رقم خواهد خورد.

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح در پایان تاکید کرد: خارج از پروپاگاندای رسانه‌ای و عملیات روانی رژیم‌های سلطه،با حضور قدرتمند ایران اسلامی امنیت مناسب در این منطقه به خوبی حفظ شده است.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

یک شنبه 10 اردیبهشت 1391  7:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها