0

چهارمین نشست کمیته اجرایی مجمع نمایندگان مجالس آسیایی برگزار شد

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

چهارمین نشست کمیته اجرایی مجمع نمایندگان مجالس آسیایی برگزار شد

خبرگزاری فارس: چهارمین نشست کمیته اجرایی مجمع نمایندگان مجالس آسیا-اقیانوسیه امروز در تهران برگزار شد.

خبرگزاری فارس: چهارمین نشست کمیته اجرایی مجمع نمایندگان مجالس آسیایی برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس، چهارمین نشست کمیته اجرایی مجمع نمایندگان مجالس آسیا - اقیانوسیه برای آموزش (FASPPED) صبح امروز یکشنبه به ریاست جمهوری اسلامی ایران در تهران برگزار شد.

این نشست قبل از دومین اجلاس مجمع عمومی نمایندگان مجالس آسیا-اقیانوسیه که طی دو روز آینده در تهران برگزار می‌شود، با حضور اعضای کمیته اجرایی (FASPPED) از کشورهای جمهوری کره، مالدیو، بنگلادش و همچنین ناظرانی از سایر کشورها، به همراه مقامات یونسکو تشکیل شد.

در این نشست علی عباسپور رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیته علمی مجمع نمایندگان مجلس آسیا و اقیانوسیه برای آموزش (FASPPED) با عنوان رئیس این نشست به ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته از دو سال قبل تاکنون که ریاست این مجمع به عهده جمهوری اسلامی ایران گذاشته شد، پرداخت.

وی با تأکید بر اهمیت موضوع آموزش در مناطق آسیا و اقیانوسیه، اهتمام بیشتر مجالس این مناطق جغرافیایی به ویژه تخصیص بودجه‌های خاص به آموزش مناطق محروم و روستایی در جهت تحقق "هدف آموزش برای همه" که از اصول بنیادین "برنامه اقدام" این مجمع است را خواستار شد.

در ادامه این نشست همچنین دستور کار مجمع عمومی و نیز برنامه اقدام پیشنهادی این مجمع از سوی پارلمان جمهوری اسلامی ایران برای فعالیت دو سال آینده آن مورد تصویب اعضای کمیته اجرایی قرار گرفت.

دومین مجمع عمومی نمایندگان مجالس آسیا - اقیانوسیه برای آموزش (FASPPED) با حضور برخی رؤسای مجالس، رؤسای کمیته‌های آموزش و سایر نمایندگان مجالس آسیا - اقیانوسیه طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه 11 و 12 اردیبهشت 91 به ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران و رئیس مجمع کنونی (FASPPED) در تهران برگزار می‌شود.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

یک شنبه 10 اردیبهشت 1391  7:29 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها