0

توصیه خصوصی رهبری درباره پرونده فساد/ پاتوق دیزی و قلیان برخی آقایان/ اختاپوس ارتباطی در کشور

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

توصیه خصوصی رهبری درباره پرونده فساد/ پاتوق دیزی و قلیان برخی آقایان/ اختاپوس ارتباطی در کشور

 رئیس قوه قضائیه از رگه های پنهان فساد، اختاپوس بزرگ در فساد اداری، رستورانی که پاتوق آقایان شده، انتصابات قارچ گونه و حرف و حدیثهایی در پرونده فساد مالی پرده برداشت.

 

به گزارش جهان، آیت الله صادق آملی لاریجانی در چهارمین اجلاس ارتقای سلامت اداری با اشاره به پرونده فسادمالی اخیر گفت: از روز اول که از این فساد مطلع شدیم هجمه های زیادی از داخل و خارج شکل گرفت و خارج نشینان گفتند که نظام، قدرت برخورد با این فساد را ندارد. شایعات و تهمتها هم آغاز شد ولی الحمد لله با وجود تبلیغات توانستیم با کار شبانه روزی و دستگاههای ذیربط و دادستان کل و قضات دادسرا و دادگاهها و کارشناسان متعدد، بخش زیادی از پرونده را آماده دادگاه کنیم.

وی افزود: البته افراد معدودی در این پرونده با برخی غفلتها فرار کردند که امیدواریم برگردند و عادلانه محاکمه شوند ولی در هر حال توانستیم این پرونده را مدیریت کنیم.

آنهایی کی می گویند این فساد کوچک است سرشان را زیر برف کرده اند

به نوشته مهر، رئیس دستگاه قضا اظهار داشت: در اینکه این فساد بزرگ بوده است تردید نکنید. گاهی کلماتی از برخی ساتر می شود که می گویند برخورد دستگاه قضایی در این پرونده سیاسی بوده است. من می گویم که کسی که این فساد را کوچک عنوان کند مانند فردی است که سرش را زیر برف کرده است. مگر می شود سه هزار میلیارد پول در اختیار افراد غیر باشد و در کار خود مصرف نشود فساد محسوب نشود. این پولها باید در تولید به کار گرفته می شد ولی نشد. امروز یک جوان برای یک یا دومیلیون وام باید کلی دوندگی کند ولی گروهی به آسانی سه هزار میلیارد تومان پول را از بانکها می گیرند. آیا این فساد نیست؟ ما در این پرونده پنهان کاری نمی کنیم.

باید بپذیریم که دستگاه اجرایی ما فساد کرده است

وی افزود: برخی می گویند: حالا چه شد؟ من می گویم خیلی کار شده. ما دادگاه را علنی برگزار کردیم و قاضی تمام صحبتها را می شنود و تمامی مستندات پرونده مهم است. آیا به راستی کیفهای پر از پول و رشوه فساد نیست؟ کیفهای پر پول به مسئولان بانکی دادن فساد نیست؟ فساد پس چی است؟ این فساد بزرگ است زیرا اعتماد عمومی را هم خدشه دار کرده است ولی ما ایستاده ایم و باید به مردم حقایق را بازگو کنیم. باید بپذیریم که دستگاه اجرایی ما فساد کرده است.

تمام مدیران بانکها در پرونده فساد احضار شده اند

رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: گفتند که چرا بانکی که مقصر بوده مسئولش کنار نشسته که ما این را قبول نداریم زیرا همه مدیران بانکها در این پرونده را خواسته ایم. برخی تخلف اداری داشته اند و برخی هم رشوه گرفته اند. ما مسئول بانکی نداریم که متهم باشد ولی احضار نشده باشد.

رشوه 12 میلیاردی یکی از مدیران بانکها

آقایی در این پرونده 12 میلیارد تومان رشوه گرفته است و وقتی دادستان می گوید پولها را برگردان سریع 5 میلیارد تومانش را برمی گرداند و این یعنی آنها پول زیادی در اختیار دارند.

رهبری گفتند پرونده فساد تا هر کجا که رفت ادامه دهید

آیت الله آملی لاریجانی اظهار داشت: مقام معظم رهبری هم در سخنرانیها و هم در دیدارهای خصوصی به بنده گفته اند در این پرونده پیگیری قاطع داشته باشید و تا هر کجا که رفت ادامه دهید.

وجود یک اختاپوس ارتباطی بزرگ در کشور

رئیس قوه قضائیه از رگه های پنهان فساد در کشور خبر داد و افزود: یک ارتباط اختاپوسی در کشور وجود دارد که با بده بستانها توانایی دارند مشکلات در هر کجا حتی در دستگاه قضا حل کنند. هر چند خیلی را در این مورد یافته ایم.

یک رستوران پاتق برخی آقایان شده است

در یک رستوران پاتق درست کرده اند که عده ای از آقایان و حتی قضات هم در آن رفت و آمد دارند. در این رستوران هر چند دیزی و قلیان چاق می کنند ولی گفتگوها و زد و بندهایی رخ می دهد.

چرا یک متهم آزاد شده پست می گیرد و آن را رسانه ای می کنند

در ماجرایی قوه قضائیه متهم پرونده ای را مورد رافت اسلامی قرار می دهد. چه دلیلی دارد بعد از آزادی آن شخص پستها و حکمهای قارچ گونه صادر شود. شخصی که کار اجرایی ندارد حکم کوچکی به کسی می دهد و این حکم رسانه ای می شود. اشخاص بر روی منصبها تاثیر گذار شده اند و آن را بزرگ می کنند.

برای رضای خدا بده بستان نکنید

رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: من به بزگواران و مسئولان عرض می کنم برای رضای خدا از بده بستانها دبیرون بیایید. مردم می دانند که گاهی دستگاه قضا به مصالح کشور برخی پرونده ها را فعلا پیگیری نمی کند ولی این دلیل نمی شود این شخص را در منصبی بگمارند.

آیت الله آملی لاریجانی گفت: می گویند خیلی از بانکها قفل کرده اند و وام نمی دهند. من می گویم قوه قضائیه حامی بانکها است و اگر هر مسئول بانکی و مسئول دولتی از سوی قوه قضائیه مشکلی برای ارائه خدمات در  توسعه تولید ملی مشاهده کرد به دفتر من گزارش دهد.

یک شنبه 10 اردیبهشت 1391  7:19 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها