0

ارتقای 46 رتبه‌ای ایران در رده‌بندی جهانی مبارزه با فساد

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

ارتقای 46 رتبه‌ای ایران در رده‌بندی جهانی مبارزه با فساد

خبرگزاری فارس: وزیر اطلاعات از ارتقای 46 رتبه‌ای جمهوری اسلامی ایران در رده‌بندی جهانی مبارزه با فساد خبر داد.

خبرگزاری فارس: ارتقای 46 رتبه‌ای ایران در رده‌بندی جهانی مبارزه با فساد

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی وزیر اطلاعات و رئیس شورای دستگاه‌های نظارتی کشور صبح امروز در سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به دستاوردهای داخلی و خارجی این شورا در مبارزه با فساد در دستگاه‌های اجرایی کشور گفت: این شورا تلاش کرده است تا با ارتقا و توسعه ارزش‌های دینی زمینه ارتقاء سلامت اداری را از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی فراهم کند.

وی افزود: البته ما برای تحقق این اهداف راه درازی در پیش داریم و برای رسیدن به هدف اصلی باید در این مسیر حرکت بیشتری داشته باشیم.

وی افزود: برگزاری نمایشگاهی از فعالیت‌های دستگاه‌های نظارتی برای تبادل اطلاعات و همچنین برگزاری همایش‌های مختلف برای یک رقابت سازنده جهت ارتقای سلامت اداری از جمله دستاوردهای دیگر این شورا در بحث داخلی است.

وزیر اطلاعات ادامه داد: همچنین ما از 80 دستگاه اجرایی خواسته‌ایم تا با خوداظهاری چک‌لیست‌های خود را به دستگاه‌های نظارتی ارائه دهند.

وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دستاوردهای خارجی شورای دستگاه‌های نظارتی گفت: حضور در همایش‌های بین‌المللی مبارزه با فساد در مراکش و قطر و همچنین ترجمه دستاوردهای مبارزه با فساد از سوی دستگاه‌های اجرایی و ارائه آن به سازمان‌های بین‌المللی از جمله دستاوردهای مهم شورا در بحث خارجی است.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه برخی از سازمان‌های بین‌المللی از جمله سازمان شفافیت اطلاعات خود را از گروه‌های مغرض با نظام جمهوری اسلامی ایران دریافت می‌کنند، گفت: در این خصوص مکاتباتی از سوی این شورا با دستگاه‌های بین‌المللی مبارزه با فساد صورت گرفت که سبب ارتقاء 46 رتبه‌ای کشور در رده‌بندی مبارزه با فساد شد.

وی در پایان تصریح کرد: هم‌اکنون نیز مکاتباتی برای ارسال اطلاعات درست و صحیح به این سازمان‌ها برای به وجود آوردن یک پیش‌زمینه صحیح از مبارزه با فساد در کشور از سوی این شورا ادامه دارد.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

یک شنبه 10 اردیبهشت 1391  7:09 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها