0

اخبار کوتاه اقتصادي

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

اخبار کوتاه اقتصادي

اعلام آمادگي براي سرمايه‌گذاري در صنعت گردشگري جزيره ابوموسي

بانك گردشگري به منظور حمايت از تماميت ارضي جمهوري اسلامي ايران و با هدف توسعه صنعت گردشگري آماده سرمايه‌گذاري در جزيره ابوموسي است.

به گزارش ايرنا، ناصر سالار مديرعامل بانك گردشگري افزود: آبهاي خليج‌فارس همواره مورد توجه گردشگران كشورهاي جهان بوده و با ايجاد جاذبه‌هاي توريستي در جزاير متعلق به جمهوري اسلامي ايران مي‌توان علاوه بر رونق صنعت توريسم، زمينه توسعه اشتغال در اين مناطق را فراهم كرد.

وي با بيان اين‌كه يكي از اهداف اصلي بانك گردشگري تأمين مالي و حمايت از سرمايه‌گذاري‌ها در حوزه صنعت توريسم است؛ افزود: جزيره ابوموسي و ساير جزاير ايراني خليج‌فارس داراي جاذبه فراواني در حوزه گردشگري است و با توانمندسازي اين ظرفيت‌ها مي‌توان اين مناطق را به عنوان يكي از مراكز مهم گردشگري جهان توسعه داد.

توليد 180 هزار دستگاه خودرو سايپا در كاشان

سرويس اقتصادي: بيش از 180 هزار دستگاه خودرو امسال در شركت توليد خودرو سايپا كاشان ساخته مي‌شود.

ناصر آقامحمدي مديرعامل سايپا كاشان با بيان اين مطلب گفت: با برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته به‌زودي اين شركت به يكي از مهم‌ترين صنايع خودروسازي كشور تبديل مي‌شود.

به گفته وي پارسال بيش از 140 هزار دستگاه خودرو در اين شركت توليد شد و در حال حاضر سه نوع خودرو سواري تيبا، سايپا 131 و سايپا 132 در اين شركت توليد مي‌شود.

به گفته وي احداث كارخانه‌هاي توليد قطعات پرسي و توليد و رنگ‌آميزي قطعات پليمري از مهمترين برنامه‌هاي پيش‌روي سايپا كاشان است.

شايان ذكر است با شروع فعاليت شركت‌هاي قطعه‌سازي در مجاورت سايپا كاشان، اين منطقه به يكي از قطب‌هاي اقتصادي و صنعتي كشور تبديل خواهد شد.فاز اول كارخانه توليدات پرسي سايپا كاشان اوايل تابستان به بهره‌برداري خواهد رسيد.

آغاز برخورد با گرانفروشي كالاهاي وارداتي

گرانفروشان كالاهاي وارداتي جريمه مي‌شوند.

دكتر محمدحسن نكويي‌مهر معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و مديرعامل سازمان حمايت مصرف‌كنندگان و توليدكنندگان در گفت‌وگو با مهر افزود: از مجموع 6800 رديف تعرفه كالاهاي وارداتي 2700 رديف تعرفه براي ورود به كشور ارز 1226 توماني استفاده مي‌كنند و قيمت تمام شده آنها براي مصرف‌كنندگان بايد براساس ارز 1226 توماني محاسبه شود.

به گفته وي مبنا قرار دادن ارز آزاد در محاسبه قيمت تمام شده اين كالاها تخلف است و با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد.

ارائه تسهيلات ويژه بيمه‌اي به مناسبت هفته معلم

به مناسبت روز معلم، تسهيلات ويژه بيمه‌اي در زمينه آتش‌سوزي، بيمه بدنه خودرو، بيمه حوادث انفرادي و بيمه مسئوليت به جامعه فرهنگي كشور ارائه مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي بيمه معلم، از سوي اين شركت به مناسبت ايام هفته معلم، بيمه‌نامه آتش‌سوزي منازل مسكوني (طرح طلايي فرهنگيان) با تسهيلات ويژه و تخفيف 70 درصدي، بيمه‌نامه حوادث انفرادي با تخفيف 35 درصد و بيمه‌نامه‌هاي مسئوليت با تخفيف 20 درصدي ارائه خواهند شد.

همچنين در زمينه بيمه بدنه خودرو 10 درصد تخفيف جديد هم براي فرهنگيان كشور در نظر گرفته شده است.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

یک شنبه 10 اردیبهشت 1391  4:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها