0

صرفه‌جویی سالانه 2.5 میلیون لیتر سوخت با افتتاح کنارگذر دزفول اندیمشک

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

صرفه‌جویی سالانه 2.5 میلیون لیتر سوخت با افتتاح کنارگذر دزفول اندیمشک

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت ساخت ضمن اشاره به بهره‌برداری از بزرگراه کنارگذر دزفول ـ اندیمشک در روز جاری، صرفه‌جویی سالانه 2.5 میلیون لیتر سوخت و کاهش زمان سفر را از مزایی اصلی این پروژه عنوان کرد.

خبرگزاری فارس: صرفه‌جویی سالانه 2.5 میلیون لیتر سوخت با افتتاح کنارگذر دزفول اندیمشک

سیداحمد صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، از افتتاح بزرگراه کنارگذر دزفول ـ اندیمشک در روز جاری خبر داد و تصریح کرد: این بزرگراه به صورت کمربندی کنارگذر بین دو شهرستان به طول 25 کیلومتر و عرض 27 متر احداث شده است.

وی با بیان اینکه این مسیر یزرگراهی به صورت 2 خطه رفت و برگشت ساخته شده است، ادامه داد: بخشی از این بزرگراه بر روی رودخانه دز احداث شده که به همین دلیل دو دستگاه پل در مسیر این بزرگراه روی رودخانه دز اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور یادآور شد: در این بزرگراه همچنین 4 تقاطع غیرهمسطح ساخته شده است که عبورهای محلی را هدایت می‌کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با احداث این بزرگراه، سوانح جاده‌ای به میزان قابل‌توجهی بین دو شهرستان کاهش خواهد یافت، سالانه 2.5 میلیون لیتر سوخت صرفه‌جویی می‌شود و زمان سفر نیز کوتاهتر خواهد شد.

صادقی خاطرنشان کرد: این بزرگراه بخشی از کریدور شمال به جنوب است که استان خوزستان را به مرکز کشور متصل می‌کند.

وی با اشاره به اینکه کاهش زمان سفر و کاهش مصرف سوخت از مزایای اصلی اجرای این بزرگراه است، تصریح کرد: درباره مدت‌زمان اجرای این پروژه باید گفت یکی از باندهای این بزرگراه از سال 80 عملیات اجرایی آن آغاز شد که تا سال 84 ادامه داشت و عملیات اجرایی باند دیگر از سال 84 آغاز شد که تاکنون ادامه داشت.

‌معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: البته طی این مدت چهار تقاطع‌‌ غیرهمسطح و دو پل‌‌ بزرگ نیز احداث شده است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور خاطرنشان کرد: برای احداث این بزرگراه 600 میلیارد ریال هزینه شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: کمربندی اندیمشک در محور شمال - جنوب قرار دارد و شهرهای اهواز، خرم آباد و تهران را به یکدیگر متصل می‌کند؛ این بزرگراه به عنوان کنارگذر شهرهای دزفول و اندیمشک در محور ترانزیتی اهواز به طرف خرم‌آباد است که انتقال بارهای ترافیکی سنگین از داخل شهر به خارج آن را انجام می‌دهد.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

یک شنبه 10 اردیبهشت 1391  4:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها