0

انتقال اعتبار ۱۱۵۰ میلیارد تومانی وزارت بهداشت به وزارت راه غیر قانونی است

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

انتقال اعتبار ۱۱۵۰ میلیارد تومانی وزارت بهداشت به وزارت راه غیر قانونی است

برگزاری فارس: نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گلت: انتقال اعتبار ۱۱۵۰ میلیارد تومانی وزارت بهداشت به وزارت راه از سوی دولت غیر قانونی است و مجلس و دیوان محاسبات می توانند در این زمینه با دولت برخورد قانونی کنند.

خبرگزاری فارس: انتقال اعتبار ۱۱۵۰ میلیارد تومانی وزارت بهداشت به وزارت راه غیر قانونی است

انوشیروان محسنی بندپی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: اعتبار 3 میلیارد دلاری وزارت بهداشت از درآمد مازاد نفت که در بودجه سال 90 مصوب شد برای مصارف مشخصی مانند کمک به درمان بیماران صعب العلاج، گسترش اورژانس و موارد مشخصی دیگری است که در قانون مشخص شده و اگر دولت این اعتبار را به  جای دیگری منتقل کند، خلاف فانون رفتار کرده است.

وی گفت: ‌وزارت بهداشت نیز بر اساس این بودجه مصوب و برای انجام تکالیف خود مطابق قانون برنامه ریزی کرده است و فقط در این صورت است که می تواند عملکرد موفقی داشته باشد بنابراین دولت حق ندارد این اعتبار را به وزارت راه یا هر جای دیگر منتقل کند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: این اقدام دولت 3 اشکال اساسی ایجاد می کند، اول اینکه بر خلاف قانون برنامه و قانون بودجه سال 90 رفتار کرده است، دوم اینکه دیوان محاسبات می‌تواند به این اقدام قانونی دولت اعتراض و به آن رسیدگی کند و سوم اینکه مجلس نیز در این زمینه وارد می‌شود و می‌تواند با این اقدام غیر قانونی دولت برخورد کند.

وی ادامه داد: مسئله دیگر این است که این اعتبار 3 میلیارد دلاری در اختیار خزانه قرار دارد که باید به دستگاه مربوطه بر اساس قانون مصوب مجلس پرداخت شود و دولت هیچ حقی ندارد که به خواست خود در این زمینه دخالت کند و بودجه را جا به جا کند.

محسنی بندپی اضافه کرد: وزارت راه و ترابری نیز به اندازه مناسب در بودجه سال 90 بودجه داشته است و حتی اگر به اعتبار بیشتری نیاز داشته باشد باید از مجرای قانونی با چانه زنی در دولت و مجلس اقدام کند نه اینکه پول بخش سلامت را به وزارت راه منتقل کنند.

انتهای پیام/

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

یک شنبه 10 اردیبهشت 1391  4:32 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها