0

رانت 8 هزار تومانی چوبدارها از گوشت 25 هزار تومانی

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

رانت 8 هزار تومانی چوبدارها از گوشت 25 هزار تومانی

خبرگزاری فارس:مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران گفت: قیمت گوسفند زنده کیلویی 8500 تومان بیشتر نیست و مفهوم آن این است که گوشت در بازار نباید بیش از 16 الی 17 هزار تومان باشد و تفاوت تا کیلویی 25 هزار تومان قیمت گوشت در بازار به جیب دلال و چوبدار می‌رود.

خبرگزاری فارس: رانت 8 هزار تومانی چوبدارها از گوشت 25 هزار تومانی

سعید سلطانی سروستانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: قیمت گوسفند زنده کیلویی 8500 تومان است و طبق بررسی‌های علمی 48 الی 50 درصد گوسفند و بز لاشه و بقیه به عنوان گوشت به مصرف می‌رسد.

مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران کشور ادامه داد: با این محاسبه قیمت گوشت در بازار نباید کیلویی 16 الی 17 هزار تومان بیشتر باشد.

وی افزود: هر اندازه قیمت بازار بالاتر از این میزان باشد به جیب دلال و چوبدار می‌رود و دامدار به سود 7 درصدی هم قانع است.

به گفته سلطانی سیاست‌های نادرست طی سال‌های اخیر نظیر جداسازی مرکز پشتیبانی امور دام از وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز واگذاری مرکز گوشت زیاران از عواملی بود که اجازه جولان بیشتر به چوبداران داد و دولت جایگرین مناسبی برای این شرکت‌ها در نظر نگرفت.

مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران کشور تصریح کرد: راه افزایش بی‌حد و حصر قیمت‌ گوشت علاوه بر مدیریت زنجیره تولید تقویت تشکل‌ها و اتحادیه‌ها و سپردن امور به دست آنهاست تا از این طریق نقش واسطه‌ها هم به حداقل برسد.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

یک شنبه 10 اردیبهشت 1391  4:31 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها