0

رشد اقتصادی ایرلند امسال به 0.7 درصد می رسد

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

رشد اقتصادی ایرلند امسال به 0.7 درصد می رسد

خبرگزاری فارس: دولت ایرلند پیش بینی کرد رشد اقتصادی این کشور در سال جاری میلادی به کمتر از 0.7 درصد خواهد رسید.

خبرگزاری فارس: رشد اقتصادی ایرلند امسال به 0.7 درصد می رسد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از فرانس پرس دولت ایرلند پیش بینی کرد رشد اقتصادی این کشور امسال به کمتر از 0.7 درصد خواهد رسید . این رقم در گزارش قبلی دولت ایرلند در دسامبر گذشته بیش از 1.3 درصد اعلام شده بود ولی کاهش هزینه های بخش خصوصی تاثیر منفی زیادی بر رشد اقتصادی این کشور داشته است .

بر اساس این گزارش دولت ایرلند همچنین پیش بینی کرد رشد اقتصادی این کشور در سال 2013 میلادی نیز به کمتر از 2.2 درصد خواهد رسید . مایکل نونان وزیر دارایی ایرلند در این باره تاکید کرد اقتصاد  ایرلند هنوز برای رهایی از بحران مالی و اقتصادی راه زیادی در پیش دارد و تشدید بحران بدهی و کسری بودجه در منطقه یورو نیز فشار زیادی به اقتصاد ایرلند وارد کرده است .

بر این اساس ایرلند که یکی از قربانیان بحران مالی و بدهی منطقه یورو است مجبور شد برای رهایی از خطر ورشکستگی کمکهای مالی خارجی را دریافت کند . این کشور درسال 2011 میلادی برای نخستین بار از سال 2007 میلادی بار دیگر با رشد مثبت اقتصادی روبرو شده است . کسری بودجه ایرلند در سال 2011 میلادی به بیش از 9.4 درصد تولید ناخالص داخلی رسیده است .

ایرلند در سال 2010 میلادی بیش از 112 میلیارد دلار کمک مالی از صندوق بین المللی پول و اتحادیه اروپا دریافت کرده است . وزیر دارایی ایرلند افزود میزان کسری بودجه این کشور امسال به کمتر از 8.6 درصد تولید ناخالص داخلی خواهد رسید .

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

یک شنبه 10 اردیبهشت 1391  4:25 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها