0

سينماها در ايام عزاداري تعطيل نيست

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

سينماها در ايام عزاداري تعطيل نيست

جام جم آنلاين: مديرکل اداره نظارت و ارزشيابي با اشاره به اکران فيلم‌هايي با محتواي ارزشي و ديني در ايام عزاداري گفت: علاقه‌منديم فيلم‌هايي در ايام عزاداري و مناسبت‌ها اکران شود تا خدمت‌رساني به مردم ادامه يابد.

سيدعليرضا سجادپور، مديرکل اداره نظارت و ارزشيابي سازمان سينمايي کشور در گفت‌و‌گو با فارس درباره اکران فيلم‌ها در ايام شهادت و عزاداري گفت: اکران اين‌گونه فيلم‌ها بستگي به مصاديق و مناسبت خاص آن دارد، بايد ديد چه مناسبتي داريم و چه فيلم‌هايي روي پرده هستند. در روزهاي عزا و شهادت صرفا فيلم‌هايي با مضامين و محتوايي ارزشي، مذهبي و ديني ممکن است اجازه اکران داشته باشند که با توافق با سينما صورت مي‌گيرد. ممکن است سالن سينما آن روز خاص را بخواهد تعطيل کند، اما اگر باز باشد، مي‌تواند با اجازه اداره کل نظارت و ارزشيابي، فيلم‌ها را نمايش داده و به خدمت‌رساني ادامه دهد.

سجادپور در ادامه توضيح داد: طبيعي است که در ايام عزا، فيلم‌هاي کمدي يا فيلم‌هايي که زمينه کمدي دارد يا فيلم‌هايي که محتوايي و ارزشي محسوب نمي‌شود، اجازه اکران پيدا نمي‌کند؛ اين به مصاديـــق مربوط مي‌شود و هر بار مورد ارزيابي قرار مي‌گيرد که چه فيلمي در اکران است. يک فرمول کلي نمي‌‌توان ارائه داد که بدون هماهنگي با اداره کل صورت گيرد.

وي در ادامه افزود: همه ما علاقه‌مند هستيم که فيلم‌هايي در اکران وجود داشته باشد تا در مناسبت‌ها و ايام عزا هم سينما‌ها بتواند فيلم‌هاي ارزشي، محتوايي و ديني را به نمايش بگذارد و به خدمت‌رساني ادامه دهد. در ايام عزاداري ممکن است فيلم‌هايي وجود داشته باشد که شايستگي لازم براي اکران را داشته باشد، در اين نوبت اکران در ايام فاطميه 2 فيلم «قلاده‌هاي طلا» و «سيب و سلما» تشخيص داده شد که ادامه اکران دهد.

مديرکل اداره نظارت و ارزشيابي در ادامه به نحوه اعلام تعطيلي سينماها به مخاطبان گفت: ايام تعطيل طبق بخشنامه‌اي هر سال به انجمن سينماداران و ادارات کل ارشاد در استان‌هاي کشور ابلاغ مي‌شود، اما در اين نوع موارد ما به انجمن سينماداران اعلام مي‌کنيم، سينماهايي که علاقه‌مند هستند و اين فيلم‌ها را نمايش مي‌دهند، مي‌توانند به نمايش خود ادامه دهند. وي در خاتمه درباره اطلاع‌رساني درست به مخاطب در اين مورد گفت: اطلاع‌رساني بايد درست صورت مي‌گرفت، ما 2 روز قبل از تعطيلات اين تاييديه را به انجمن سينماداران اعلام کرديم.

بنابر اين گزارش، پيش از اين محمدرضا صابري، يکي از اعضاي انجمن سينماداران در گفت‌وگو با يکي از خبرگزاري‌ها اعلام كرد: سينماها از روز 5 ارديبهشت ساعت 19 به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) تا صبح روز
7 ارديبهشت ماه تعطيل است.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

یک شنبه 10 اردیبهشت 1391  3:07 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها