0

آموزش بیش از 1000 نفر از علاقه‌مندان آذربایجان شرقی در رشته سفال

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

آموزش بیش از 1000 نفر از علاقه‌مندان آذربایجان شرقی در رشته سفال

   مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی آذربایجان‌شرقی گفت: بیش از یک هزار هنرجو و علاقه‌مند در رشته‌های مختلف و مرتبط هنر سفالگری در استان آموزش دیدند.

 
خبرگزاری فارس: آموزش بیش از 1000 نفر از علاقه‌مندان آذربایجان شرقی در رشته سفال

 

، تراب محمدی صبح امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه سفال آثار پذیرفته شده هنرمندان سفالگر آذربایجان‌شرقی در دهمین دو سالانه سفال معاصر ایران در تبریز، اظهار کرد: با اقبال عمومی مردم استان به این رشته، در سال گذشته بیش از 350 نفر از این سفالگران کارت صنایع دستی سفال را از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان دریافت کردند.

وی با اشاره به نامگذاری سال 91 از سوی رهبر معظم انقلاب به سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی تاکید کرد: با وجود همین بخش از صنایع دستی و توانایی های موجود در هنر سفال می توانیم اقتصاد استان را متحول کنیم.

محمدی لازمه این تحول و نقش‌آفرینی صنایع دستی در عرصه اقتصاد را همدلی و همکاری تمام بخش‌ها عنوان کرد و گفت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی در سال‌جاری برنامه‌ریزی‌های وسیعی برای توسعه و گسترش صنایع دستی در نظر گرفته است.

رئیس شورای فنی صنایع دستی استان خاطرنشان کرد: شهرک‌های صنایع دستی ظرفیت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری در عرصه رشته‌های مختلف صنایع دستی استان هستند که شرایط و تسهیلات ویژه‌ای به متقاضیان اعطا خواهد شد.

 

هزاران  نفر در 65 رشته صنایع دستی در آذربایجان‌شرقی فعال هستند

محمدی یادآور شد:  هزاران نفر در 65 رشته صنایع دستی در آذربایجان‌شرقی فعال هستند که اغلب آنها به این رشته‌ها به صورت حرفه‌ای مشغول بوده و تنها منبع درآمدی و امرار معاش آنها به شمار می‌رود.

وی با اشاره به استفاده بهینه از این هنرها برای رهایی اقتصاد کشور از وابستگی به نفت خاطرنشان کرد: صنعت گردشگری نیز یکی از بخش‌هایی است که با توسعه آن می‌توان کشور را از اقتصاد تک محصولی رها کرد.

 

36 میلیون گردشگر ایران را از نفت بی‌نیاز می‌کند

محمدی تشریح کرد: با جذب سالانه 36 میلیون گردشگر به کشور، حتی اگر یک بشکه نفت هم فروخته نشود، کشور می‌تواند به خوبی اداره شده و تمام جوانان کشور از شغل مناسبی برخوردار شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نمایشگاه آثار سفال هنرمندان آذربایجان شرقی در خانه پروین اعتصامی یادآور شد: در این نمایشگاه آثار شاخص سفالی تهیه شده توسط هنرمندان استان به مدت 10 روز برای بازدید عموم نمایش داده می‌شوند.

محمدی تصریح کرد: نمایشگاه سفال هنرمندان آذربایجان شرقی از روز 10 تا 21 اردیبهشت و از ساعت 9 صبح الی 5  عصر در خانه پروین اعتصامی واقع در تبریز، خیابان فارابی، پایین‌تر از باغ صائب تبریزی، کوچه پروین اعتصامی آماده بازدید علاقه‌مندان خواهد بود.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

یک شنبه 10 اردیبهشت 1391  2:05 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها