0

چین ۸ میلیارد دلار وام به سودان جنوبی اختصاص داد

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

چین ۸ میلیارد دلار وام به سودان جنوبی اختصاص داد

 چین با اعطای وام هشت میلیارد دلاری به سودان جنوبی طی دو سال آینده موافقت کرد که قرار است برای اجرای پروژه‌های زیرساختی در این کشور هزینه شود.

 
خبرگزاری فارس: چین ۸ میلیارد دلار وام به سودان جنوبی اختصاص داد

 

 به نقل از فرانس پرس سخنگوی دولت سودان جنوبی تاکید کرد این وام هشت میلیارد دلاری برای اجرای پروژه های زیر ساختی در اختیار دولت سودان جنوبی قرار خواهد گرفت.

بر اساس این گزارش سخنگوی دولت سودان جنوبی تصریح کرد این وام برای احداث جاده ، توسعه پروژه های کشاورزی ، تولید برق و پروژه های مخابراتی هزینه و سرمایه گذاری خواهد شد.

بر این اساس وی افزود رییس جمهور سودان جنوبی در سفر اخیر خود به پکن قرارداد مربوط به دریافت وام هشت میلیارد دلاری از چین با مقامهای این کشور به امضا رسانده است. سخنگوی دولت سودان جنوبی ضمن مثبت ارزیابی کردن سفر رییس جمهور این کشور به چین گفت ، امیدوارم دولت چین وام هشت میلیارد دلاری را در زمان مقرر در اختیار ما قرار دهد. سودان جنوبی نهم جولای سال گذشته اعلام استقلال کرد و از سودان جدا شد.

گر چه سه چهارم تولید نفت 490 هزار بشکه ای کل سودان در اختیار سودان جنوبی است ولی امکانات صادرات نفت از جمله خط لوله در اختیار سودان است . بر این اساس طی ماه ژانویه سودان جنوبی همسایه خود سودان را به سرقت 850 میلیون دلار نفت این کشور متهم کرده است . سودان نیز اعلام کرد این میزان نفت را بابت طلب خود از سودان جنوبی برداشت کرده است.

این گزارش حاکی است رییس جمهور سودان جنوبی در سفر به چین خواستار مشارکت و سرمایه گذاری چین برای احداث خط لوله صادرات نفت بدون عبور از مرزهای سودان شده است ولی مقامهای چینی با این درخواست مخالفت کرده‌اند.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

یک شنبه 10 اردیبهشت 1391  2:01 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها