0

معمارزاده: روزگارم سیاه شده است

 
abdo_61
abdo_61
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 37203
محل سکونت : ایران زمین

معمارزاده: روزگارم سیاه شده است

 

من همیشه برای هواداران پرسپولیس که در سرما و گرما همراه تیم هستند، احترام قائلم و آنها را درک می‌کنم.
 دروازه بان تیم فوتبال پرسپولیس با تاکید براینکه از بازگشت دوباره به این تیم پشیمان نیست گفت: در این مدت نه تنها از من حمایت نشد، بلکه مرا با تمام توان‌شان زدند و تخریب کردند.

میثاق معمارزاده ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: روز جمعه یک خبرنگار از من خواست تا در مورد بازی تراکتورسازی - پرسپولیس با هم گفتگو کنیم. من به آن خبرنگار گفتم الان شرایط مساعد نیست و صحبت نمی‌کنم که در پاسخ گفت پس در چه موردی صحبت کنیم که من عنوان کردم در مورد هرچه دوست دارید، سئوال کنید و فقط در مورد فوتبال نپرسید. آن خبرنگار پیشنهاد کرد که در مورد آب و هوا صحبت کنیم و به شوخی پرسید در هوای گرم باید چه کار کنیم که من به شوخی گفتم باید بروید یخ در بهشت بخورید!

وی در ادامه افزود: من همیشه برای هواداران پرسپولیس که در سرما و گرما همراه تیم هستند، احترام قائلم و آنها را درک می‌کنم. می‌دانم هواداران چطور با سختی و هزینه بالا خود را به ورزشگاه می‌رسانند تا از ما حمایت کنند. با این شرایط چه دلیلی دارد به هوادار تیم پرسپولیس، هواداری که این فصل به اندازه کافی از دست ما حرص خورده است، بی‌احترامی کنم؟

این دروازه بان به انتقاد از برخی آدم‌ها پرداخت که به زعم او نه از خدا خبر داشته و نه شرافت کاری دارند و گفت: یک روزی آدم یک اشتباهی کرده و برخی انتقاد می‌کنند. این ایرادی ندارد اما وقتی با غرض و مرض دنبال حاشیه درست کردن یا دنبال تخریب یکی باشند و یکی را بزنند، درست نیست. همه ما خانواده داریم و طبیعتا خانواده من هم ناراحت می‌شوند اگر برایم مشکلی ایجاد شود. قطعا اینها باید یک روزی پاسخگو باشند. واقعا نمی‌دانم آیا این افراد مسلمان هستند و به چه چیزی فکر می‌کنند؟

وی افزود: روزگارم را سه ماه است سیاه کرده‌اند و شب و روز مرا می‌کوبند. من نمی‌دانم واقعا به چه دلیلی این کارها را می‌کنند. اگر فوتبالی است که دلایل خاص خودش را دارد اما اگر بیرون فوتبالی است که باید آن را بیرون از فوتبال حل کنند. من تلاش خود را کردم اما اتفاقاتی افتاده که از دستم خارج بوده است.

معمارزاده با طرح این پرسش که "آیا معمارزاده تنها بازیکن پرسپولیس مقابل تراکتورسازی بوده و مقصر کل ناکامی تیم در آن بازی؟"، اظهار داشت: در نیمه اول آن بازی تیم ما چهار، پنج موقعیت مسلم گلزنی را از دست داده است، کسی حرفی نزد چرا این توپ‌ها گل نمی‌شود. مگر علی کریمی یکبار نگفت توپ‌های ما چرا داخل گل نمی‌رود؟ آیا کریمی حرف بدی زده است. او دلش برای تیم سوخته و حرف حق را زده است.

وی خاطرنشان کرد: این طبیعت فوتبال است و هر تیمی گل نزد به راحتی گل می‌خورد. بارسلونا با آن بزرگی در دیدار مقابل چلسی همین اتفاق برایش افتاد و گل نزد و خیلی راحت گل خورد و باخت.

دروازه بان تیم فوتبال پرسپولیس به دفاع از عملکرد خود در دیدار با تراکتورسازی پرداخت و گفت: در دقیقه 50 بازی بازیکن تیم تراکتورسازی یک شوت زده است و توپ پس از برخورد به حمید علی عسگر در زمین سفت و خیس ورزشگاه تبریز 100 درجه تغییر مسیر داده است. در این صحنه من که جهتی دیگر را رفته بودم، باید چه می‌کردم؟ من تلاش خود را کردم تا برگردم و توپ را بگیرم که توپ به زمین خورد و داخل گل رفت. در این صحنه تقصیر من چقدر است؟ متاسفانه بعد از این گل به تیم شوک وارد شده و همه احساسی شدند و تیم از هم پاشید.

وی تاکید کرد: در این سه، چهار ماه که همه از من انتقاد کردند، درست و غلط، با غرض و بی غرض من چیزی نگفتم و حتی احترام پیشکسوتان را نیز نگاه داشتم. امروز هم نمی‌خواستم چیزی بگویم اما زمانی که مرا مقابل هواداران قرار می‌دهند و می‌گویند که معمارزاده به هواداران گفته است، یخ در بهشت بخورید، باید جواب دهم. آنهایی که این کارها را می‌کنند مشخص است که دنبال چیزهای دیگر می‌گردند و می خواهند بین ما و مردم را خراب کنند در صورتی که من همیشه گفته‌ام هرچه دارم از این مردم است و هواداران است. تیم ما و بازیکنان ما به خاطر این هواداران به چنین جایگاهی رسیده‌اند و ... .

* آیا از اینکه به تیم پرسپولیس برگشتید پشیمان نیستید؟

- نه. من روزی که به پرسپولیس آمدم فکر نمی‌کردم اتفاقات اینچنینی رقم بخورد که همه با من دشمنی کنند، همه دنبال این باشند که به تیم ضربه بزنند. متاسفانه یکسری‌ها می‌گویند پرسپولیسی هستند و به این تیم ضربه می‌زنند. کاش می‌شد بگویم چه افرادی هستند و چه شخصی است که از بیرون به این تیم ضربه می‌زند. مطمئن باشید این شخص جواب کارهایش را از خدا می گیرد.

* منظورتان از این شخص کیست؟

- زور من به این آدم نمی‌رسد. امروز خیلی وضع من خوب است، شاید اگر نامی از آن شخص ببرم وضعم بدتر هم بشود. متاسفانه به تیم پرسپولیس با عناوین مختلف ضربه می‌زنند و کاملا هم مشخص اینها کسانی هستند. این افراد مطمئن باشند حداقل نفرین پدر و مادرم پشت سرشان است. امیدوارم این بلاهایی که سرما آوردند، سر خودشان بیاید.

* مگر چه کاری انجام می‌دهند؟

- دارند فشار بیهوده و زیاد روی ما می‌آورد تا تیم پرسپولیس از هم بپاشد و آنها به اهدافی که دارند، برسند. پرسپولیس نتیجه نگیرد، به 30، 40 میلیون هوادار تیم لطمه وارد می‌شود و آنهایی که به ما ضربه می‌زنند، باید روزی پاسخگوی همین هواداران باشند.

* این مشکلات از چه زمانی شروع شد؟

- این مشکلات از خیلی وقت پیش آغاز شد و امروز و دیروز شروع نشده است. تیم مشکلات زیادی دارد و کادر جدید باشگاه نیز زحمات زیادی کشیده که آنها را برطرف کند اما به نتیجه ای نرسیده‌اند. این مشکلات از ابتدای فصل شروع شد و همه بازیکنان با زحمت و استرس داخل زمین می‌روند و شرایط سختی را تجربه می‌کنند. من هم از نیم فصل فشاری مضاعف را تحمل می‌کنم. نیم فصل که تمام شد عنوان می‌کردند، فلان دروازه بان را می‌آوریم. دروازه بانی را روی سر من چماق کردند که در نیم فصل دوم برای تیمش دو بازی هم نکرد. بعد رفتند یک دروازه‌بان دیگر را آوردند و بازی‌های باشگاه‌های آسیا را سپردند به او. اینها همه روی عملکرد من تاثیر منفی گذاشت.

* با این شرایط آیا از حضور "آسمیر آودوکیچ" در تیم پرسپولیس ناراحت هستید؟

- باید خوشحال باشم؟! شما خودت را بگذار جای من. من ناراحت شدم، خیلی هم ناراحت شدم، چرا که با این کار فشار زیادی به من وارد شد. وقتی من ماهی یکبار بازی می‌کنم، چه انتظاری می‌شود از من داشت؟! من در این شرایط باید چه می‌کردم؟

* در این شرایط از شما به عنوان دروازه‌بان اصلی تیم حمایت هم نشد.

- حمایت کردن یک بحث است اما مرا زدند، آنهم با همه توان‌شان. من دنبال حمایت کسی نبودم و فقط راضی به این بودم که مرا نزنند که به تیم ضربه نخورد. من باید می‌رفتم و در زمین برای پرسپولیس بازی می‌کردم و متاسفانه برخی‌ها جو را به گونه‌ای به وجود آورده بودند که هر زمان اشتباهی در زمین صورت گرفت، همه نگاهها به سوی من برگردد. اینهایی که چنین کارهایی انجام می‌دادند، باید پاسخگو باشند.

* در این بین از انتقادات مدیرعامل باشگاه نیز در امان نبودید.

- مدیرعامل باشگاه حق دارد، انتقاد کند، چرا که ایشان دارای پیشینه مدیریتی زیادی است اما قطعا مدیرعامل باشگاه از خیلی شرایط خبر ندارد و نمی‌داند در تیم ما تا به امروز چه اتفاقاتی افتاده است. فکر می‌کنم ایشان هم دیگر فهمیده است تا به امروز چه اتفاقاتی افتاده که ما در این مسیر افتادیم. نتیجه دیدار ما با تراکتورسازی و یا سایپا نتیجه همان روز نیست، نتیجه یک فصل اشتباهات و اتفاقاتی است که از بیرون برای تیم ما برنامه ریزی شده است. من نمی‌توانم بگویم، چه کسی این کارها را برنامه ریزی کرده است، چون زورم به او نمی‌رسد اما شاید روزی کسی پیدا شد و زورش به او رسید و واقعیت‌ها را گفت.

* میثاق معمارزاده در این افتی که داشته، چقدر مقصر است؟

- من افت فنی ندارم و می‌توانند بررسی کنند. من نیم فصل اول با آنهمه فشار و مشکلاتی که بود سه بازی برای پرسپولیس انجام دادم. در آن نیم فصل یک ماه اخراج شدم، بعد که برگشتم چند هفته پشت دروازه تنها تمرین می‌کردم و ... همه اینها دست به دست هم داد تا من از شرایط بازی دور شده و از نظر روحی و روانی نیز افت کنم. از شروع نیم فصل دوم انتقادات شروع شد که این را به پرسپولیس می‌آورند و آن را می‌آورند و ... . انگار من خیلی ضعیف هستم و یا نفراتی که می‌خواستند جای من بیایند خیلی قوی هستند. در صورتی که آن دروازه‌بانی که می خواستند جای من بیاورند، در نیم فصل دوم دوتا بازی کرده است. من نمی‌دانم به چه دلیل نام اینها وارد این جریانات شده است. من دلیل این کار را می‌دانم اما اسم نمی‌آورم. در این شرایط مرا از چارچوب دروازه تیم پرسپولیس دور کردند و ماهی یک بازی به من رسید. با این شرایط سخت می‌شود یک دروازه‌بان به اوج برگردد.

* با این شرایط سختی که هست برای تمام شدن این فصل حتما لحظه شماری می‌کنید؟

- من لحظه شماری نمی‌کنم فصل تمام شود، لحظه شماری می‌کنم این مشکلات تمام شود. اینکه فکر کنیم تمام شدن فصل دلیلی برای تمام شدن مشکلاتی است که در تیم وجود دارد مرتکب اشتباه بزرگی شده‌ایم. احتمال اینکه چنین مشکلاتی در فصل آینده نیز باشد نیز وجود دارد. وقتی فشار از بیرون به تیم وارد می‌شود، معمارزاده باشد یا نباشد فرقی نمی‌کند.

* معمارزاده در اینکه پرسپولیس یکی از بدترین خطوط دفاعی لیگ برتر را دارد، چقدر مقصر است؟

- خط دفاعی ما در هر بازی عوض می‌شود. با این شرایط کار کردن در دفاع خیلی سخت است. برای دروازه‌بان هم کار سخت می‌شود. ما در لیگ قهرمانان یک خط دفاعی داریم و در آسیا یک خط دفاعی دیگر. در این دو رقابت انگیزه‌ها و شرایط تیم متفاوت است، اینها همه در عملکرد دفاع و دروازه‌بان تیم موثر است . من که در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا درون دروازه تیم پرسپولیس نمی‌ایستم اما وقتی در لیگ برای تیم بازی می‌کنم، دفاع تیم به مانند مسابقات لیگ قهرمانان انگیزه ندارد. خود من هم تحت فشار بیرونی و درونی قرار می‌گیرم و گل می‌خورم. بله، قبول دارم گل هم خورده‌ایم اما مگر تیم‌های دیگر گل نخوردند؟ آنها هم خوردند، بدهم خوردند اما کسی گل خوردنشان را نمی بیند.

* با این شرایط در پرسپولیس می‌مانید؟

- من قرارداد ندارم و منتظرم فصل تمام شود، تا ببینم چه می‌شود.

 

مدیر سابق تالار آموزش خانواده

abdollah_esrafili@yahoo.com

 

  شاد، پیروز و موفق باشید.

یک شنبه 10 اردیبهشت 1391  11:45 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها