0

رسوایی اخلاقی کلمبیا، ماموران امنیتی آمریکا را زیر تیغ نظارت برد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

رسوایی اخلاقی کلمبیا، ماموران امنیتی آمریکا را زیر تیغ نظارت برد

نسخه چاپيارسال به دوستان
رسوایی اخلاقی کلمبیا، ماموران امنیتی آمریکا را زیر تیغ نظارت برد

خبرگزاری فارس: به دنبال رسوایی اخلاقی مأموران سرویس مخفی آمریکا در کلمبیا، سرویس مخفی آمریکا تدابیر شدیدی را اتخاذ کرده که از این پس ناظرانی در تمامی سفرها می‌بایست مأموران امنیتی آمریکا را همراهی و رفتارشان را کنترل کنند.

خبرگزاری فارس: رسوایی اخلاقی کلمبیا، ماموران امنیتی آمریکا را زیر تیغ نظارت برد

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، سرویس مخفی آمریکا که از بابت رسوایی‌های اخلاقی ماموران خود خجالت زده است می خواهد در برخی از سفرهای خود فرد مسنی را برای اجرای قوانین جدید رفتاری این ماموران تعیین کند؛ بر اساس این قوانین جدید رفتاری، ماموران مخفی آمریکا از مصرف بیش از حد مشروبات الکلی، میزبانی از خارجی ها در اتاق های هتل خود و رقاصی در باشگاه های بدنام منع شده‌اند و چنین رفتارهایی از سوی آنها دیگر تحمل نمی‌شود.

 

این قوانین که روز جمعه توسط سرویس‌های مخفی آمریکا برای مأموران و کارکنان این سازمان تعیین شد، حتی زمانیکه مأموران این سازمان در سفرهای غیرکاری به سر می‌برند نیز می‌بایست برای آنها اجرا شود.

بر اساس این گزارش، این سیاست‌ها که در اساسنامه‌ای خلاصه بندی شده و در اختیار آسوشیتدپرس قرار گرفته، از جمله جدیدترین تلاش‌های سرویس‌‌ مخفی آمریکا در واکنش به فساد اخلاقی می‌شود که مأموران این سازمان در حین سفر "باراک اوباما" رئیس‌جمهوری آمریکا به کلمبیا در آن کشور به بار آوردند.

در سفر اوباما به کلمبیا که در جهت شرکت در نشست کشورهای قاره آمریکا صورت گرفته بود، 12 مامور اطلاعاتی و چندین افسر نظامی که اوباما را در این سفر همراهی می‌کردند این رسوایی اخلاقی را به بار آوردند.

در پی این اتفاق تمام این مامورین به آمریکا فراخوانده شدند و در حال حاضر هم همه آن‌ها یا از کار خود استعفا داده‌اند و یا در معرض اخراج قرار دارند.

این قوانین سخت در حالی تعبیه شده است که پس از رسوایی اخلاقی مامورین سرویس اطلاعاتی آمریکا در کلمبیا، اخیرا سرویس امنیتی آمریکا اعلام کرده است که گزارش جدیدی نیز به دست آن‌ها رسیده که بر اساس آن مامورین این سازمان در سال 2011 در السالوادور نیز رفتارهای مشابهی داشته‌اند.

انتهای پیام/ف.ص

 
 
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391  10:46 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها