0

درگیری در اطراف وزارت دفاع مصر/تظاهرات‌کنندگان: نظامیان قدرت را فورا واگذار کنند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

درگیری در اطراف وزارت دفاع مصر/تظاهرات‌کنندگان: نظامیان قدرت را فورا واگذار کنند

نسخه چاپيارسال به دوستان
درگیری در اطراف وزارت دفاع مصر/تظاهرات‌کنندگان: نظامیان قدرت را فورا واگذار کنند

خبرگزاری فارس: در جریان درگیری‌های اطراف وزارت دفاع مصر که گفته می‌شود میان تحصن‌کنندگان معترض و ساکنان منطقه العباسیه روی داده است، 10 نفر زخمی شدند.

خبرگزاری فارس: درگیری در اطراف وزارت دفاع مصر/تظاهرات‌کنندگان: نظامیان قدرت را فورا واگذار کنند

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الجزیره، در درگیری‌هایی که روز گذشته بین تحصن‌کنندگان معترض و ساکنان منطقه العباسیه اطراف وزارت دفاع مصر روی داد، بیش از ۱۰ نفر زخمی شدند.

الجزیره گزارش می‌دهد که نیروهای امنیتی مصر تحصن‌کنندگان اطراف وزارت دفاع را محاصره کرده و به آنها اجازه نزدیک شدن به این وزارتخانه را نمی‌دهند.

 

بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی مصر با اینکه با با تحصن‌کنندگان درگیر نشده‌اند اما از درگیری دیگر گروه‌ها با تحصن‌کنندگان هم جلوگیری نکرده‌اند.

همچنین خبرگزاری الشرق الاوسط مصر نیز در خبری اعلام کرد که درگیری‌های اطراف وزارت دفاع مصر زمانی آغاز شد که شماری از اهالی منطقه العباسیه به راهپیمایی هواداران "حازم ابو اسماعیل"، نماینده رد صلاحیت شده سلفی‌های مصر به دلیل مسدود کردن خیابان‌ها اعتراض کردند.

این خبرگزاری مصری در ادامه اعلام کرد که دو طرف درگیر از شیشه‌ها و بطری‌های خالی برای حمله به سمت یکدیگر استفاده کردند و صدای تیراندازی‌های بسیار از جای جای میدان العباسیه به گوش می‌رسید.

بنابراین گزارش، تحصن‌کنندگان مقابل وزارت دفاع بسیاری از موانع موجود اطراف وزارتخانه را تخریب کردند و شعارهایی علیه شورای عالی نظامی مصر سرداده و خواستار انتقال فوری قدرت و انحلال کمیته انتخابات ریاست جمهوری مصر شدند که صلاحیت نماینده مورد حمایت آنها یعنی حازم ابو اسماعیل را به دلیل تابعیت آمریکایی مادرش رد کرده بود.

همچنین تحصن‌کنندگان خواستار کناره‌گیری شورای عالی نظامی مصر از قدرت و لغو ماده 28 قانون انتخابات شدند که به کمیته عالی مستقل انتخابات ریاست جمهوری مصونیت قضایی اعطا می‌کند.

تحصن‌کنندگان مصری پارچه نوشته‌هایی را با خود حمل می‌کردند که بر روی آنها شعارهایی مانند "سرنگون باد حکومت نظامیان" نوشته شده بود.

این درگیری‌ها در پی فضای ملتهب و پس از رد صلاحیت چند نامزد ریاست جمهوری وابسته به اسلامگرایان و نیروهای انقلابی و تائید صلاحیت "احمد شفیق"، آخرین نخست وزیر حسنی مبارک ، رئیس جمهور مخلوع مصر رخ داد که به شدت مورد انتقاد نیروهای انقلابی مصر قرار گرفته است.

انتهای پیام/++

 
 
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391  10:45 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها