0

انگلیس در مسابقات المپیک موشک روی بام خانه‌ها مستقر می‌کند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

انگلیس در مسابقات المپیک موشک روی بام خانه‌ها مستقر می‌کند

نسخه چاپيارسال به دوستان
انگلیس در مسابقات المپیک موشک روی بام خانه‌ها مستقر می‌کند

خبرگزاری فارس: دولت انگلیس در نظر دارد در طول برگزاری مسابقات المپیک لندن سامانه‌های موشکی روی بام خانه‌ها مستقر کند.

خبرگزاری فارس: انگلیس در مسابقات المپیک موشک روی بام خانه‌ها مستقر می‌کند

به گزارش فارس به نقل از روزنامه دیلی‌تلگراف، ارتش انگلیس از بیم حملات تروریستی در حین برگزاری المپیک لندن، روی بام برخی بلوک‌های آپارتمانی در این شهر نیروی نظامی و موشک‌های قدرتمند زمین به هوا مستقر می‌کند.

بر اساس این گزارش ساکنین یک مجتمع آپارتمانی در شرق لندن که محل سکونت 700 نفر از مردم این شهر است، بروشور هشداری دریافت کرده‌اند مبنی بر اینکه در طول برگزاری مسابقات المپیک، نیروهای ارتش و مامورین پلیس در این مجتمع مستقر می‌شوند.

"برایان ولان" یکی از ساکنین این آپارتمان‌ها است و عنوان می‌کند که، قرار است هفته آینده این سامانه به صورت آزمایشی روی بام آپارتمان آنها نصب شود و تا دو ماه هم باقی خواهد ماند.

وی ادامه می‌دهد که در بروشوری که وزارت دفاع انگلیس برای آن‌ها ارسال کرده، عنوان شده که تنها در صورتی که راه چاره دیگری نباشد به شلیک موشک‌ها متوسل خواهند شد. ضمنا گفته شده که این آپارتمان بهترین نقطه برای استقرار این موشک‌ها است و به همین جهت نیروهای ارتش و پلیس به صورت شبانه‌روزی هر هفت روز هفته در این مجتمع مستقر خواهند بود.

این شهروند انگلیسی تاکید می‌کند: مجتع ما شبیه به یک پایگاه نظامی خواهد شد که این ایده‌آل به نظر نمی‌رسد.

این طرح به صورت مشترک از سوی وزارت دفاع و پلیس لندن اجرا می‌شود.

سخنگوی وزارت دفاع انگلیس در این باره می‌گوید: همانطور که پیش از کریسمس هم اعلام شده بود، سامانه‌های دفاعی زمین به هوا به عنوان بخشی از سامانه چند لایه امنیت هوایی که جنگنده‌ها و بالگردهای نظامی را نیز شامل می‌شود، برای حفظ امنیت حریم هوایی مسابقات، مستقر می‌شوند.

سازمان‌های اطلاعاتی انگلیس هم پیش از این نسبت به احتمال حملات تروریستی در طول مسابقات المپیک به مسئولین این کشور هشدار داده بودند.

رئیس سازمان امنیت داخلی انگلیس (MI5)، القاعده و ایرلندی‌های افراطی را مهمترین تهدیدات امنیتی این مسابقات دانسته است.

همین امر موجب شده تا انگلیس برای جلوگیری از حملات تروریستی بزرگترین عملیات امنیتی در دوران صلح را برای این مسابقات اجرا کند. در این طرح که "گرگ تنها" نام گرفته است، بیش از 40هزار نیروی امنیتی، ارتش و پلیس مشارکت خواهند کرد.

انتهای پیام/ص

 
 
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391  10:44 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها