0

زنان عضو حزب حاكم تركيه خواستار پايان دادن به سكولاريسم و ممنوعيت حجاب شدند

 
farashbandzare
farashbandzare
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 3535
محل سکونت : فارس

زنان عضو حزب حاكم تركيه خواستار پايان دادن به سكولاريسم و ممنوعيت حجاب شدند

زنان عضو حزب حاكم تركيه خواستار پايان دادن به سكولاريسم و ممنوعيت حجاب شدند

زنان عضو حزب حاكم «عدالت و توسعه» تركيه خواستار رفع ممنوعيت حجاب اسلامي در مجامع عمومي و گنجاندن آن در قانون اساسي جديد اين كشور شدند.
به گزارش ايرنا، زنان عضو حزب حاكم عدالت و توسعه درخواست خود مبني بر رفع ممنوعيت حجاب اسلامي در مجامع عمومي را به «جميل چيچك» رئيس مجلس ملي تركيه ارائه كردند.
زنان حزب حاكم تركيه همچنين در درخواست خود خواستار اهميت بيشتر به دين، خانواده و دموكراسي و متوقف كردن هرگونه اعمال سكولاريسم در قانون اساسي جديد تركيه شدند.
كميسيون مصالحه مجلس ملي تركيه متشكل از نمايندگان چهار حزب، تهيه پيش نويس قانون اساسي جديد اين كشور را آغاز كرده اند و پيش از اين اعلام شده بود كه قانون اساسي جديد تركيه تا پايان سال جاري براي تاييد به همه پرسي گذاشته خواهد شد.
همزمان با آغاز به كار مجلس تركيه در سال گذشته براي تدوين قانون اساسي جديد اين كشور، شماري از نهادهاي مدني تركيه با تشكيل مجمعي مشترك تحت عنوان مجمع دعوت به حجاب اسلامي فعاليت خود را براي حمايت از دانش آموزان و دانشجويان محجبه و رفع موانع استخدام بانوان محجبه در دواير دولتي آغاز كردند.
«مظفر كاراويل» رئيس مجمع ياد شده با صدور اطلاعيه اي، خواهان تأمين حق مشروع زنان و دختران در استفاده از حجاب شد و افزود: اين حق بايد در قانون اساسي جديد گنجانده شود.
وي با اشاره به اينكه قانون اساسي جديد تركيه بايد حامي عرف و عادات اسلامي مردم تركيه باشد، افزود: آناني كه از دموكراسي و آزادي سخن مي گويند، مانع از استفاده از حجاب كه يك دستور الهي است، شده اند.كاراويل گفت: ما مي خواهيم كه زنان، دختران و خواهرانمان كه براساس وظيفه ديني خود حجاب اسلامي را رعايت مي كنند، آزادانه در مدارس، دانشگاه ها و دواير دولتي حضور داشته باشند.موضوع حجاب اسلامي در تركيه به رغم اينكه حدود 9 سال از آغاز اقتدار حزب حاكم عدالت و توسعه به رهبري رجب طيب اردوغان مي گذرد، همچنان لاينحل مانده و دانش آموزان محجبه از ورود به مدارس محروم مانده اند

سیــر و ســلــوک عــارفــانــه

http://bayanbox.ir/view/279314356572007390/solook.gif

"خــــدا"

یار همیشه همراه

یک شنبه 10 اردیبهشت 1391  5:30 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها