0

اخوان المسلمين: بقاياي مبارك ، انقلاب اسلامي مصر را به بيراهه مي كشند

 
farashbandzare
farashbandzare
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 3535
محل سکونت : فارس

اخوان المسلمين: بقاياي مبارك ، انقلاب اسلامي مصر را به بيراهه مي كشند

اخوان المسلمين: بقاياي مبارك ، انقلاب اسلامي مصر را به بيراهه مي كشند

عضو ارشد جماعت اخوان المسلمين گفت: انقلاب اسلامي مصر در معرض خطر قرار دارد.
به گزارش شبكه خبري «العالم»، «محمد عليوه» درباره تلاش عوامل رژيم مبارك براي مصادره دستاوردهاي انقلاب مردمي مصر هشدار داد و گفت: كساني كه در قتل عام مردم در جريان انقلاب مردمي 25 ژانويه دست داشتند حق ندارند، بار ديگر قدرت را به دست بگيرند.
وي اظهار داشت: جماعت اخوان المسلمين با گروه هاي انقلابي اسلامگرا نشست هايي را برگزار كرده است تا به آنها بگويد كه همه ما هدف واحدي داريم.
عليوه تاكيد كرد: تظاهرات ميليوني مردم مصر تا واگذاري قدرت از سوي نظاميان و برگزاري انتخابات رياست جمهوري در روز 30 ژوئن ادامه خواهد داشت و كوتاه نخواهيم آمد.
سخنان عضو بلندپايه اخوان المسلمين در حالي عنوان مي شود كه مصري ها روز جمعه با برگزاري تظاهرات عليه حاكمان نظامي، جلوگيري از شركت عوامل رژيم سابق را در انتخابات رياست جمهوري خواستار شدند.
براساس اين گزارش اعلام فهرست نهايي داوطلبان پست رياست جمهوري مصر از سوي نظاميان حاكم، كه در ميان نامزدها نام چند چهره وابسته به رژيم مبارك مشاهده مي شود، خشم مصري ها را برانگيخته است. «احمد شفيق» نخست وزير رژيم سابق مصر از جمله مقام هاي رژيم مبارك است كه از قانون جديد منع نامزدي چهره هاي رژيم وابسته به رژيم سابق در انتخابات رياست جمهوري مستثني شده است. اين در حالي است كه انتخابات رياست جمهوري مصر در دو روز و در روزهاي 23 و 24 ماه مي (خرداد) برگزار مي شود و انتظار مي رود نتيجه نهايي آن در روز 21 ژوئن اعلام شود.
همچنين گزارش هاي دريافتي حاكي از آن است كه هزاران نفر از مردم مصر جمعه شب با برپايي تظاهرات در قاهره، مخالفت خود را با ادامه كار شوراي عالي نيروهاي مسلح اعلام كردند.
به گفته شاهدان عيني، در اين تظاهرات كه در نزديكي ساختمان وزارت دفاع برگزار شد، معترضان خشمگين كناره گيري «سپهبد محمدحسين طنطاوي» از قدرت را خواستار شدند. شوراي عالي نيروهاي مسلح مصر پس از انقلاب مردمي 25 ژانويه، وعده داد تا در مدت 6 ماه قدرت را به يك دولت غيرنظامي واگذار و نظاميان را به پادگان و مرزها بازگرداند، اما تاكنون به وعده خود عمل نكرده و اين موضوع باعث برگزاري اعتراضات و تظاهرات مستمر شده است

سیــر و ســلــوک عــارفــانــه

http://bayanbox.ir/view/279314356572007390/solook.gif

"خــــدا"

یار همیشه همراه

یک شنبه 10 اردیبهشت 1391  5:28 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها