0

توطئه رياض عليه وحدت ملي عراق آل سعود به بارزاني وعده سلاح سنگين داد

 
farashbandzare
farashbandzare
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 3535
محل سکونت : فارس

توطئه رياض عليه وحدت ملي عراق آل سعود به بارزاني وعده سلاح سنگين داد

توطئه رياض عليه وحدت ملي عراق آل سعود به بارزاني وعده سلاح سنگين داد

منابع آگاه در عراق از گفت وگوهاي محرمانه بارزاني با سفير عربستان در آمريكا براي مسلح كردن كردها عليه نوري مالكي خبر دادند.
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از شبكه خبري «نهرين نفت» منابع آگاه در عراق اعلام كردند كه مسعود بارزاني رئيس منطقه كردستان ديداري با «عادل الجمير» سفير عربستان در واشنگتن انجام داده است كه براندازي دولت مالكي مهم ترين مسئله مورد بحث در اين ديدار محرمانه بوده است.
سفير عربستان در آمريكا به بارزاني اعلام كرد كه از جانب شاه عربستان و دولت سعودي براي توسعه روابط در تمامي ابعاد با كردهاي منطقه كردستان عراق تام الاختيار است و مجاز است كه از طرف شاه عربستان درباره نحوه مقابله با ائتلاف شيعي و دولت داراي اكثريت سياسي در عراق كه مالكي در راس آن قرار دارد، سخن بگويد.
سفير عربستان نيز به بارزاني ابلاغ كرد كه رياض براي حمايت از نيروهاي مسلح كرد موسوم به «پيشمرگ» و تسليح آنها به سلاح هاي سنگين، كاملا آمادگي دارد و اين اقدام را با هدف جلوگيري از هرگونه دخالت دولت فدرالي عراق در امور داخلي منطقه كردستان انجام خواهد داد.
ناظران سياسي بر اين باورند كه منطقه كردستان عراق در كنار اسلامبول بهترين ابزار لازم براي براندازي دولت مالكي هستند و در مرحله اجراي طرح سعودي - قطري در عراق و ايجاد جنگ طائفه اي و مسلحانه بارنگ و بوي اختلافات مذهبي و طائفه اي بسيار مفيد خواهد بود.
محمدحسن البحراني كارشناس مسائل عراق نيز تاكيد كرد كه عربستان براندازي نوري مالكي را سرلوحه سياست هاي خود قرار داده است.
وي به حملات تبليغات اخير منطقه اي و غربي عليه نوري مالكي بعد از رياست عراق بر اتحاديه عرب در اجلاس بغداد اشاره كرد و افزود: قطر، عربستان سعودي و آمريكا و متحدانشان چشم ديدن استحكام روابط ايران با عراق و اقتدار محور مقاومت در منطقه را ندارند، لذا اتحاد عراق با كشورهاي محور مقاومت نوعي نگراني و اضطراب در دشمنان مقاومت ايجاد كرده است.
در همين حال يكي از افراد نزديك به نوري مالكي نخست وزير عراق فاش كرد كه كشورهاي تركيه و قطر از تندروهاي فهرست العراقيه به رياست اياد علاوي به منظور تحريم كنفرانس ملي عراق حمايت مي كنند.
به گزارش شبكه خبري العالم، «علي الشلاه» عضو ائتلاف دولت قانون در پارلمان عراق، به تندروهاي فهرست العراقيه هشدار داد كه عدم مشاركت اين فهرست در كنفرانس ملي باعث خروج آنها از روند سياسي عراق خواهد شد.
از سوي ديگر حسن شهرستاني معاون نخست وزير عراق در ديدار با «جوبايدن» معاون رئيس جمهور آمريكا ضمن انتقاد از دخالت هاي آشكار تركيه در امور داخلي عراق تاكيد كرد كه اختلافات سياسي ميان جريان هاي مختلف سياسي در عراق يك موضوع داخلي است و بيگانگان حق دخالت در آن را ندارند

سیــر و ســلــوک عــارفــانــه

http://bayanbox.ir/view/279314356572007390/solook.gif

"خــــدا"

یار همیشه همراه

یک شنبه 10 اردیبهشت 1391  5:26 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها