0

دبير انجمن صنفي در پاسخ به سازمان حمايت: برگشت قيمت محصولات لبني قابل اجرا نيست

 
farashbandzare
farashbandzare
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 3535
محل سکونت : فارس

دبير انجمن صنفي در پاسخ به سازمان حمايت: برگشت قيمت محصولات لبني قابل اجرا نيست

دبير انجمن صنفي در پاسخ به سازمان حمايت: برگشت قيمت محصولات لبني قابل اجرا نيست

در پي افزايش33درصدي نرخ محصولات لبني و اخطار سازمان حمايت مصرف كنندگان و توليدكنندگان به صنايع لبني مبني بر بازگشت قيمت نرخ شير و فرآورده هاي لبني به نرخ مصوب بهمن ماه، دبير انجمن صنفي صنايع لبني اعلام كرد: اين خواسته سازمان حمايت غيرقانوني بوده و قابل ا جرا نيست.
رضا باكري در گفت وگو با ايسنا، درباره غيرقانوني خواندن افزايش قيمت محصولات لبني از سوي سازمان حمايت مصرف كنندگان و توليدكنندگان و اخطار اين سازمان مبني بر بازگشت قيمت هاي فرآورده هاي لبني به نرخ مصوب قبلي، اظهار كرد؛ از نظر قانون تجارت اين گفته سازمان حمايت مصرف كنندگان و توليدكنندگان، مخالف قانون تجارت و قانون حاكم بر كسب و كار و اقتصاد توليد است.
وي تصريح كرد: مسئول سود و زيان بنگاه هاي توليدي، هيئت مديره آن ها هستند و اگر سازمان حمايت بخواهد خارج از قانون تجارت مسئوليت هيئت مديره بنگاه ها را در رابطه با سود و زيان مالي شان خلع كند طبق قانون اساسي بايد مسئول پرداخت عدم نفع بنگاه ها باشد.
باكري تصريح كرد: اگر سازمان حمايت مصرف كنندگان و توليدكنندگان مدعي است كه قيمت هاي شير و محصولات لبني بايد به گذشته برگردد، بايد زيان صنايع لبني را بپردازد تا نرخ اين محصولات براساس آنچه مورد نظر اين سازمان است در بازار مصرف عرضه شود.
به گفته دبير انجمن صنفي صنايع لبني اگر سازمان حمايت مسئوليت ضرر مالي كارخانه هاي لبني را بر عهده نگيرد، قانون تجارت مسئوليت اين سازمان را خلع مي كند چرا كه براساس قانون، كارخانه هاي لبني مكلف هستند محصولاتشان را طبق قيمت تمام شده (براساس اسناد و مدارك) با 14 درصد سود در بازار مصرف عرضه كنند و سازمان حمايت موظف است اين موضوع را پس از بررسي رد و يا تصويب كند اما طبق قانون نمي تواند بدون پرداخت ضرر و زيان قيمت ها را به گذشته برگرداند.
وي اعلام كرد: اين خواسته سازمان حمايت مصرف كنندگان و توليدكنندگان غيرقانوني بوده و قابل اجرا نيست.
باكري اظهار كرد: در صورتي كه اين سازمان ميزان مابه التفاوت قيمت تمام شده محصولات را بپردازد، همه فرآورده هاي لبني به سرعت به قيمت سابق شان بازمي گردد در غير اين صورت صنايع مجبور هستند محصولاتشان را براساس هزينه هاي تمام شده، عرضه كنند.
وزارت كشور به نتيجه نرسيد
جلسه تعيين قيمت شير خام كه صبح ديروز در وزارت كشور برگزار شد به نتيجه نرسيد و قرار شد جلسات در سطح كارشناسي ادامه يابد.
به گزارش خبرگزاري فارس، اين جلسه كه از ساعت 9 صبح ديروز در وزارت كشور با حضور اتحاديه هاي توليدكنندگان و معاون و مسئولان وزارت كشور برگزار شد دقايقي پيش بدون نتيجه به كار خود پايان داد.
پيش از اين قيمت شير خام در استانداري تهران كيلويي 720 تومان تعيين شد اما در كارگروه تنظيم بازار معاون اول رئيس جمهور با اين قيمت مخالفت كرد تا در كارگروهي به رياست معاون وزير كشور قيمت جديد شير خام بررسي و تعيين شود. جلسه وزارت كشور نيز برگزار شد اما بدون حصول نتيجه به كار خود پايان داد

سیــر و ســلــوک عــارفــانــه

http://bayanbox.ir/view/279314356572007390/solook.gif

"خــــدا"

یار همیشه همراه

یک شنبه 10 اردیبهشت 1391  5:21 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها