0

مصطفي نجار خبر داد تهيه 3 طرح جامع خطرپذيري در كشور

 
farashbandzare
farashbandzare
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 3535
محل سکونت : فارس

مصطفي نجار خبر داد تهيه 3 طرح جامع خطرپذيري در كشور

مصطفي نجار خبر داد تهيه 3 طرح جامع خطرپذيري در كشور

وزير كشور از تهيه سه طرح جامع خطرپذيري در كشور اعم از لرزه اي، سيل و خشكسالي در كشور خبر داد.
صبح ديروز مصطفي محمدنجار در اولين نشست شوراي عالي مديريت بحران كشور در سال 91، گفت: ايران تجربه 30نوع بلاي طبيعي در كشور را دارد كه بايد براي مقابله و پيشگيري از آن برنامه ريزي كرد كه با تصويب قانون تشكيل سازمان و شوراي عالي مديريت بحران گام بزرگي برداشته شده و امروز در تمام استان ها آمادگي مواجهه با حوادث را داريم.
وي افزود: تهيه طرح جامع خطرپذيري در سه محور لرزه اي، سيل و خشكسالي تهيه شده است كه در بخش خطرپذيري لرزه اي تهيه نقشه يك در 250هزارم، نقشه زمين شناسي، نقشه مخاطرات طبيعي در خوزستان، اردبيل، اصفهان و آذربايجان غربي و نقشه پهنه بندي و آسيب پذيري در تهران، مشهد، كرمانشاه، قزوين، كرمان، همدان و زنجان تهيه و در حال تهيه است.
وزير كشور در مورد طرح جامع خطرپذيري سيل گفت: تعيين حريم و بستر رودخانه ها، انجام مطالعات پايه، انجام مطالعات طرح جامع غير در كرمان، خوزستان، فارس و اردبيل و همچنين تهيه نقشه پهنه بندي سيل در برخي استانها در اين طرح ديده شده است.
به گزارش مهر جانشين رئيس جمهور در شوراي عالي مديريت بحران در مورد طرح جامع خطرپذيري خشكسالي گفت: تدوين طرح خدمات جامع خطرپذيري خشكسالي، انجام مطالعات پايه هواشناسي و اقليمي و همچنين انجام مطالعات طرح جامع خشكسالي در استان هاي كرمان، خوزستان، فارس و خراسان رضوي انجام شده است.
نجار افزود: به عنوان نمونه بعد از زلزله بم، زلزله هايي بالاتر از 5 ريشتر هم به وقوع پيوست كه به دليل اقدامات انجام شده و مقاوم سازي ها مشكلي نداشتيم

سیــر و ســلــوک عــارفــانــه

http://bayanbox.ir/view/279314356572007390/solook.gif

"خــــدا"

یار همیشه همراه

یک شنبه 10 اردیبهشت 1391  5:15 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها