0

مهمان پرست :پاسخ ايران به هر گونه تهاجمي قاطعانه و غافلگيرانه خواهد بود

 
farashbandzare
farashbandzare
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 3535
محل سکونت : فارس

مهمان پرست :پاسخ ايران به هر گونه تهاجمي قاطعانه و غافلگيرانه خواهد بود

مهمان پرست :پاسخ ايران به هر گونه تهاجمي قاطعانه و غافلگيرانه خواهد بود

سخنگوي وزارت خارجه ايران با اشاره به قابليت هاي دفاعي ايران تاكيد كرد حمله به ايران با واكنش قاطع و غافلگيرانه روبرو خواهد شد.
به گزارش خبرگزاري فرانسه، رامين مهمانپرست سخنگوي وزارت امور خارجه ايران روز جمعه در گفت وگو با خبرنگاران در ورشو، احتمال اقدام نظامي و يا تهاجم به ايران را كم اهميت خواند و اعلام كرد كه احتمال وقوع جنگ بسيار بسيار ضعيف است.
مهمانپرست در جريان سفر به پايتخت لهستان كه با هدف برگزاري مذاكرات دو جانبه صورت گرفته است، با اشاره به اينكه لفاظي هاي جنگ طلبانه غربي ها عليه ايران به قدري تكراري هستند كه نشان مي دهند چنين حمله و يا تهاجمي قطعا اتفاق نخواهد افتاد، اعلام كرد: در حال حاضر ايران بيشترين قابليت هاي دفاعي را در تاريخ خود داراست و هر كسي كه بخواهد به كشور ما حمله كند با واكنش بسيار قاطعانه ما روبرو خواهد شد.
سخنگوي وزارت امور خارجه ايران در ادامه گفت: به همين دليل است كه دشمن ما كاملا درك مي كند كه در صورت حمله به كشور ما، خودش به سوژه يك تراژدي بزرگ تبديل مي شود و به همين دليل است كه احتمال وقوع جنگ بسيار بسيار ضعيف است.
مهمانپرست در ادامه تحريم هاي تجاري و بانكي غرب عليه ايران كه با هدف متوقف كردن برنامه هسته اي تهران اعمال شده را كاملا غيرقانوني و غيرقابل توجيه خواند و گفت كه علت غيرقانوني و غيرقابل توجيه بودن اين تحريم ها اين است كه ايران هيچ جرمي مرتكب نشده است.
وي در ادامه با اشاره به اينكه ايران از آثار جانبي تحريم ها كه رشد فزاينده خودكفايي در بسياري از بخش هاي اقتصادي كشور بوده، استقبال كرده است، افزود كه ايران بايد از آمريكا و اتحاديه اروپا به خاطر اعمال اين تحريم ها تشكر كند زيرا اين تحريم ها حقيقتا موجب رشد اقتصادي يك كشور غني از نفت شده اند.

سیــر و ســلــوک عــارفــانــه

http://bayanbox.ir/view/279314356572007390/solook.gif

"خــــدا"

یار همیشه همراه

یک شنبه 10 اردیبهشت 1391  5:01 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها