0

تحليلگر ارشد اطلاعاتي اسرائيل: تحريم ها عليه ايران هيچ موفقيتي نداشته است

 
farashbandzare
farashbandzare
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 3535
محل سکونت : فارس

تحليلگر ارشد اطلاعاتي اسرائيل: تحريم ها عليه ايران هيچ موفقيتي نداشته است

تحليلگر ارشد اطلاعاتي اسرائيل: تحريم ها عليه ايران هيچ موفقيتي نداشته است

در حالي كه خبرگزاري رويترز در گزارشي مدعي شده است آمريكا از تحريم نفتي ايران دست برنمي دارد، يك تحليلگر ارشد امور اطلاعاتي در اسرائيل كارآمدي تداوم راهبرد تحريم را زير سؤال برد.
رونين برگمن (Ronen Brgman) تحليلگر ارشد امور اطلاعاتي در اسرائيل و نويسنده كتاب نبرد سري با ايران شبكه تلويزيوني NRA News تاكيد كرد كه تحريم ها تنها باعث سرسخت و جسورتر شدن هر چه بيشتر ايران شده است و هيچ تغييري در ديدگاه هاي راهبردي آن ايجاد نكرده است.
وي ادامه داد اين موضوع نشان مي دهد با وجود تحريم ها و فشارهايي كه غرب بر ايران وارد كرده، اين كشور همچنان به مسير خود ادامه مي دهد.
از سوي ديگر خبرگزاري رويترز در گزارشي از واشنگتن به قلم تيموتي گارنر و ماتيو رابينسون نوشت: براساس گزارشي كه روز جمعه توسط دولت اوباما منتشر شد بعيد است از اجراي تحريم ها بر ضد معادلات نفتي ايران عقب نشيني كند.
رويترز ادامه داد دولت آمريكا همه گزينه ها از جمله آزادسازي ذخاير راهبردي نفت را در دستور كار قرار داده است تا تهديد ناشي از هزينه هاي بالاي سوخت كه تحريم نفتي ايران براي آمريكا بوجود آورده است را خنثي كند.
در ادامه اين گزارش رويترز با اشاره به مشكلاتي كه به كاهش توليد 100 هزار بشكه اي نفت توسط دولت عراق منتهي شده و نيز وخامت اوضاع در سودان در موفقيت راهبرد آمريكا براي كاهش قيمت بنزين ابراز ترديد شده است.
تلاش برخي كشورها براي افزايش توليد نفت و از سوي ديگر كاهش قيمت جهاني در حالي مطرح مي شود كه محسن قمصري معاون امور بين الملل شركت ملي نفت ايران گفته است كه از كاهش قيمت جهاني نفت استقبال مي كند و نفت ارزان ايران برگ برنده اي در مقابل تحريم هاي اتحاديه اروپا است.
وي ادامه داد: با سقوط قيمت نفت برخي از رقبا از عرصه توليد نفت خارج مي شوند و اين موضوع قطعا به نفع ايران است

سیــر و ســلــوک عــارفــانــه

http://bayanbox.ir/view/279314356572007390/solook.gif

"خــــدا"

یار همیشه همراه

یک شنبه 10 اردیبهشت 1391  5:00 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها