0

انتظاری به جز کار و تلاش از احمدی‌نژاد نداریم

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

انتظاری به جز کار و تلاش از احمدی‌نژاد نداریم

 نایب رئیس مجلس با تاکید بر اینکه انتظاری به جز سعی و تلاش و خدمت از دولت آقای دکتر احمدی نژاد نداریم، گفت: اینکه دولت اعلام کرد دو و نیم میلیون شغل ایجاد می کنیم واقعی نیست و می توان گفت که تولید شغل تا بیش از یک میلیون و 200 هزار در سال امکان ندارد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل ازمهر: نایب رئیس مجلس با تاکید بر اینکه انتظاری به جز سعی و تلاش و خدمت از دولت آقای دکتر احمدی نژاد نداریم، گفت: اینکه دولت اعلام کرد دو و نیم میلیون شغل ایجاد می کنیم واقعی نیست و می توان گفت که تولید شغل تا بیش از یک میلیون و 200 هزار در سال امکان ندارد.

محمد رضا باهنر عصر امروز در همایش جبهه متحد اصولگرایان که با حضور اعضای شرکت های خدماتی و پشتیبانی برگزار شد با بیان اینکه در سال جاری مقام معظم رهبری محور تلاش های مسئولین و قوای کشور را تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی عنوان کردند، گفت: اگر بخواهیم در چیستی ، چرایی و چگونگی این نامگذاری بنگریم بهترین اقدامی که ممکن بود انجام شد و معتقدم مهمترین وظیفه ملت ایران در شرایط کنونی پرداختن به تولید ملی و تقویت آن است.

وی افزود: گاهی اوقات برخی دچار اشتباه شده و تولید و خدمات را جدای از هم می بینند در حالیکه تولید اعم از کار و خدمات است و کارهای خدماتی نقش بسیار مهمی در تولید ناخالص ملی دارند به طوری که امروز در کشورهای پیشرفته تولید ثروت در بخش خدماتی از تولید ملی پیشی گرفته است.

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه از زمان ابلاغ سند چشم انداز مجلس و دولت وظایفی را عهده دار شده اند، گفت: دولت در خصوص ایجاد کار نقش یک نهاد حمایتی و هدایت کننده را دارد و به هیچ وجه حق ندارد متصدی باشد بلکه باید حامی و ناظر باشد و تسهیلاتی را به وجود آورد تا نرخ بیکاری در خور شان ملت ایران باشد.

وی ادامه داد: نرخ بیکاری باید در پایان سند چشم انداز بیست ساله کشور به زیر 5 درصد برسد و این امکان پذیر نیست به جز اینکه دولت کوچک شود.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به وعده دولت مبنی بر ایجاد دو و نیم میلیون شغل گفت: اینکه دولت اعلام کرد دو و نیم میلیون شغل ایجاد می کنیم واقعی نیست و به دلیل اینکه کمی از اعداد و ارقام سر در می آوریم می توانم بگویم که تولید شغل تا بیش از یک میلیون و 200 هزار در سال امکان ندارد.

باهنر با تاکید بر اینکه ایران می تواند در کارهای خدماتی به کشورهای حوزه خلیج فارس کمک کند، گفت: ایران می تواند از ناحیه خدمات به کشورهای خلیج فارس درآمدهای سنگینی داشته باشد چرا که ایران مالک سه دنگ خلیج فارس است.

نایب رئیس مجلس افزود: ایران به دلیل برخورداری از نیروی انسانی با ضریب هوشی بالا می تواند تولید رفاه کند.

وی با اشاره به اینکه مهمترین محور مجلس نهم باید تقویت تولید ملی و استفاده از کار و سرمایه ایرانی باشد، گفت: پرهیز از شتاب زدگی و عجله کاری از مهمترین لوازم تحقق این شعار است.

باهنر همچنین با اشاره به مصوبه هیئت دولت مبنی بر لغو فعالیت شرکت های خدماتی گفت: رئیس مجلس طی نامه ای این مصوبه هیئت دولت را مغایر با قانون شناخت و به دولت ابلاغ کرد وامیداریم مشکل این شرکت ها حل شود.

وی ادامه داد: مجلس قطعا در پیشبرد مسائل کشور رقابتی با دولت ندارد بلکه معتقدیم باید ضوابط مجلس و دولت تعاملی باشد تا کار مملکیت پیش رود.

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه دولت احمدی نژاد بسیار پرتلاش بوده است، گفت: البته ما انتظاری کمتر از سعی و تلاش زیاد از احمدی نژاد نداریم اما در عین حال امیدواریم اقدامات دولت بدون عجله و شتاب زدگی باشد.

باهنر در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه مجلس نهم باید مطالبه کننده اصلی خواسته های مردم باشد تا اقدامات کشور بهتر و مفیدتر جلو رود، گفت: مجلس آینده باید مدافع حقوق بنگاههای اقتصادی بر اساس عدل و انصاف باشد.

شنبه 9 اردیبهشت 1391  11:00 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها