0

کواکبیان: به خدا مردم «شام» می‌خواهند

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

کواکبیان: به خدا مردم «شام» می‌خواهند

 کواکبیان:ایجاد دو و نیم میلیون شغل در سال ۹۰ بعید است/به خدا مردم شام می‌خواهند،شام هم یعنی ش شغل، الف ازدواج، م مسکن/احمدي‌نژاد اگر بخواهد همین گونه حرکت کند قطعا مجلس جلوی وی خواهد ایستاد.


 
احمد توکلی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و مصطفی کواکبیان نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز مناظره‌ای را در دانشگاه مدیریت دانشگاه تهران برگزار کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، توکلی در ابتداي جلسه گفت: من دوست ندارم در برخی از مباحث با کواکبیان جدال کنم.

توکلی در ادامه افزود: در سال ۶۴ که قرار بود نخست وزیر انتخاب شود من نامزد انتخاباتی مجلس شورای اسلامی شدم و در‌‌ همان زمان به خدمت امام راحل رسیدم و به ایشان بیان کردم که نمی‌خواهم نامزد شوم.

وی در ادامه تصریح کرد: امام در پاسخ به سوال من گفت چرا نمی‌خواهی نامزد انتخابات دومین دوره مجلس شورای اسلامی شوی، گفتم به دلیل اینکه شما در صدد هستید موسوی را به عنوان نخست وزیر بار دیگر معرفی کنید و من به نخست وزیری ایشان اعتمادی ندارم و به خاطر اینکه با شما نیز مخالفت نکرده باشم و بر سر حرف شما نایستم نمی‌خواهم در این دوره نماینده مجلس شوم.

توکلی در ادامه تصریح کرد: امام راحل به من پیشنهاد دادند که نامزد شوم و رای را در اختیار مردم بگذارم.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در ادامه مناظره خود با کواکبیان گفت: در دومین دوره ریاست جمهوری عده‌ای از نمایندگان به دلیل اینکه مقام معظم رهبری درآن زمان گفته بودند که نخست وزیری را تغییر خواهم داد، نامه‌ای سرگشاده به امام رحمت الله نوشتند که اگر چنین شود شرایط جنگ تغییر خواهد کرد و امام نیز در پاسخ خود به نمایندگان گفت موسوی تغییر نمی‌کند ولی حکم ندادند و بیان کردند که نمایندگان خود می‌دانند که در این باره چه کنند.

وی در ادامه گفت: سیاست‌های موسوی سیاست‌های دولت سالارانه بوده و زمانی موسوی خدمت امام رحمت الله رفت و بیان کرد که اگر جنگ پایان نپذیرد از نظر اقتصادی مشکل خواهیم داشت. پس از دیدار موسوی با امام (ره) من به دیدار امام رفتم و دو پیشنهاد را به امام عنوان کردم که اگر می‌خواهید جنگ کنید و جنگ را ادامه دهید باید موسوی را تغییر دهید، اما اگر به دنبال وجود موسوی در نخست وزیری هستید باید کاری کنید که جنگ به پایان برسد، امام ره نیز به پیشنهاد دوم من توجه کرد و در سخنرانی که داشت عنوان کرد به دلیل اینکه خزانه کشور زیر صفر است سازش می‌کنیم.

توکلی در ادامه به خاطره‌ای از مقام معظم رهبری که در آن خواب دیده بودند که حضرت امام به وی چندبار تکرار کرده است یوسف یوسف، گفت: وقتی مقام معظم رهبری برای مادرشان بیان کردند مادر ایشان گفتند نوبت عزت تو نیز می‌رسد که در اینده ما شاهد رسیدن ایشان به رئیس جمهوری و پس از آن به مقام معظم رهبری هستیم.

وی در ادامه با طرح چند سوال مبنی بر اینکه چرا مقام معظم رهبری این همه به دنبال مسائل اقتصادی است و بر تولید و سرمایه کار اصرار می‌ورزند و چرا موضوع کار را در راس امور امسال قرار داده‌اند، گفت: این‌ها همه به این دلیل است که حقوق ملی و منافع کشور خود را حفظ کنیم چرا که کشورهای بزرگ غربی در صدد این هستند که ما نتوانیم به علم و فناوری دست پیدا کنیم و برای رسیدن به این هدف نیز باید هزینه پرداخت کنیم و اگر نتوانیم با عقل و دانش خود با کشورهای غربی مقابله کنیم قطعا در مقابل رسیدن به حق خود نیز دستمان کوتاه خواهند ماند.

کواکبیان در ادامه این مناظره بیان کرد: من دوست ندارم زیاد وارد بحث‌های تاریخی شوم و چون در آن زمان وارد عرصه سیاست نبوده‌ام اطلاعات زیادی هم ندارم که بخواهم از آن حرف بزنم.

وی در ادامه گفت: مجلس دوم می‌خواست رای بدهد، ولی مولوی و ارشادی که نمی‌شود رای داد و امام نیز روشن و واضح در این زمینه پاسخ داده بودند.

کواکبیان در ادامه با بیان اینکه مسائل مهمتری پاشنه آشیل نظام هستند و باید آن‌ها را جدی تلقی کنیم، گفت: مسئله وضع معیشتی مردم و وفاداری آنان به نظام است، چرا که مردم یک بار دیگر با این وضع معیشتی با حضور در پای صندوق‌های رای در مرحله اول انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثابت کردند که هنوز طرفدار نظام می‌باشند.

وی در ادامه افزود: حیف است منتخبان ملت در مجلس نهم در راستای ارتقاء سطح معیشتی مردم، اشتغال، رفع تورم و مهار گرانی‌ها برنامه ریزی نکنند.

وی در ادامه با بیان اینکه ایجاد دو و نیم میلیون شغل در سال ۹۰ بعید است ،گفت: چنین رقمی اتفاق نمی‌افتد و‌‌ همان گونه که آمار نشان می‌دهد در سال 2009 هزار نفر از مردم بیکار شده‌اند، اکنون که در جمع دانشجویان مدیریت هستیم این سوال را از خودشان می‌پرسم که آیا تحقیق کرده‌اید که آینده‌تان با این رشته‌ای که در آن تحصیل می‌کنید چه می‌شود؟ مگر ما چقدر مدیر می‌خواهیم تازه اگر هم بخواهیم از شما بر نمی‌دارند چرا که انقدر پارتی بازی است که دیگر نوبت به شما نمی‌رسد و این واقعیت است.

وی در ادامه گفت: مجلس هشتم به خوبی به این نکته توجه نکرد و مجلس نهم باید این موضوع را سرلوحه کاری خود بگمارد تا با کمک دولت این معضل را حل کند.

کواکبیان در ادامه افزود: اگر مشکل معیشت و وحدت در میان ملت ایران حل شود قطعا می‌توانیم به افق چشم انداز هزار و ۴۰۴ با استحکام بیشتری قدم برداریم.

وی در ادامه تصریح کرد: بسیاری از کشورهای منطقه در این زمینه حتی از ما نیز جلو‌تر زده‌اند، اما این را نباید از نظر دور بداینم که در مسائل هسته‌ای و برخی فناوری‌ها حرکت‌های خوبی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه قبول ندارم که جامعه ما وحدت خوبی با یکدیگر دارد، گفت: اینکه بگوییم جامعه ما کاملا در وحدت به سر می‌برد تنها گول زدن خودمان است، چراکه مقداری از یخ‌ها باقی مانده‌اند که هنوز این یخ‌ها باز نشده‌اند و اینکه بگوییم ما وحدت داریم جز فریب و نیرنگ به خود چیز دیگری نیست و ما باید کاری کنیم که وحدت، انسجام و هماهنگی ملی در میان ملت ایجاد شود.

نماینده مردم سمنان در ادامه گفت: متاسفانه ما یک مقدار در بحث وحدت ملی و معیشت مردم کار نکرده‌ایم، اگر این دو نکته را اولویت کاری قرار دهیم قطعا پیروز خواهیم شد.

کواکبیان در رابطه با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها نیز گفت: دولت در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها ۱۰ تخلف داشته که مجلس هشتم آن قوانین را تصویب کرده بود.

توکلی در ادامه مناظره خود با کواکبیان بیان کرد: برای برنامه اول توسعه ملی نامه ۱۳ صفحه‌ای نوشتم که چرا این برنامه با موازین اسلامی مخالف است. و در زمان ریاست مجلس شورای اسلامی که عهده دار آن هاشمی رفسنجانی بود جلسه‌ای گذاشتیم و‌‌ در همان جلسه قرار بر پایه گذاری کمیسیون تلفیق شد، که در آن کمیسیون نیز به اتفاق آرا برنامه اول را رد کردند که هاشمی رفسنجانی اجازه ندادند گزارش خوانده شود.

وی در ادامه گفت: در برنامه چهارم توسعه نیز کتابی در رابطه با اقتصاد انتشار یافت که از ارکان لیبرال سرمایه داری و سیاست‌های اقتصادی سرمایه داری دفاع می‌کرد، که اگر آن برنامه نیز عملی می‌شد از سرکار آمدن گروه‌های متوسط در جامعه جلوگیری می‌شد. این برنامه که من در آن زمان بیان کردم مبانی این برنامه اسلامی ناب آمریکایی است که تابش در این زمینه بر من خورده گرفت و گفت: این چه حرف‌هایی است که می‌زنی و من به وی گفتم مبانی را یک بار به دقت بخواند اگر مبانی؛ مبانی اسلامی ناب آمریکایی نبود من حرفم را از روزنامه‌ها پس می‌گیرم، که از آن زمان تاکنون تابش هیچ چیزی را براي من نیاورد و قطعا وی نیز بر اینکه مبانی برنامه چهارم اسلام ناب آمریکایی بوده است یقین پیدا کرده است.

کواکبیان در ادامه این مناظره خطاب به توکلی گفت: هنوز در رابطه با اینکه اقتصاد ما اسلامی نیست و چقدر از مباحث اسلامی و اندیشه‌های اسلامی در اقتصاد ما ورود پیدا کرده است الگوی مناسبی نداریم و بعد از این که ۳۴ سال از انقلاب می‌گذرد و مبانی اسلامی در دانشگاه‌های ما تدریس می‌شود، هنوز اقتصاد اسلامی را متوجه نشده‌ایم و ما نمی‌دانیم اقتصاد ناب اسلامی چیست که بخواهیم آن را مدیریت کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: سیاست‌های ابلاغی باید برای ما ملاک باشد و عدول از آن ما را به انحراف می‌کشاند.

کواکبیان در پاسخ به سوال دانشجویی که پرسیده بود که شما دارید القای بحران می‌کنید، گفت: ما به دنبال این نیستیم که القای بحران کنیم ولی اگر وحدت ملی و معیشت زندگی مردم را حل نکنیم نمی‌توانیم قدرت اول منطقه باشیم، چرا که مسائل هسته‌ای، جزایر سه گانه، فناوری‌های نانو و دیگر موارد اصل موضوعات ما نیستند و اگر انسجام ملی ایجاد نشود قطعا این‌ها نیز ایجاد نخواهد شد.

کواکبیان در ادامه بیان کرد: مسئولان باید در رویارویی با گروه ۱+۵ در بغداد کاری کنند که تحریم‌ها علیه ایران لغو شود و این را باید هدف مذاکره خود با غرب قرار دهیم چرا که آن‌ها مقدار غنی سازی اورانیوم در کشور را از ما پذیرفته‌اند حتی این موضوع را اسرائیل نیز بیان کرده است.

وی در ادامه بیان کرد: شاید در گذشته بیان می‌شد که ایرانیان جگر به سیخ می‌زنند ولی می‌گویند بلال است، اما پس از آنکه بازرسان به ایران آمدند و پس از بازرسیشان آن‌ها نیز بیان کردند آنچنان که می‌گویند بلال است بلال نیست.

توکلی در ادامه در پاسخ صحبت‌های کواکبیان گفت: حرف‌هایی که آقای کواکبیان می‌زند واقعیت است و بحران ساز نیست و اعتراضات تولید کنندگان نیز در همین زمینه است که چرا مشکل تورم و گرانی حل نمی‌شود.

وی در ادامه بیان کرد: مردم برای نان و آب زندگی نمی‌کنند اما اگر بخواهند زندگی کنند نان و آب می‌خواهند.

توکلی در ادامه بیان کرد: قانون هدفمندی یارانه‌ها قانون بزرگی است که خاتمی نیز در آخرین روزهای دوره دوم خود آن را به مجلس آورد که رای نیاورد و اگر در این دوره که احمدی‌نژاد آن را بیان کرد به بخش تولید و کاهش در مصرف توجه نشود قطعا با مشکلاتی روبرو خواهیم شد.

وی در ادامه بیان کرد: و ما مجبور هستیم ترمز دستی را بکشیم تا اینکه قانون به تدریج اجرا شود.

کواکبیان نماینده مردم سمنان در ادامه این مناظره گفت: آیا گوشت کیلویی ۲۰ هزار تومان هم رای دادن دارد، آقای احمدی‌نژاد بسیار جدی و پرتلاش است اگر بخواهد همین گونه حرکت کند قطعا مجلس جلوی وی خواهد ایستاد و مجلس نهم باید اولویت کاری خود را رسیدگی به قانون هدفمندی یارانه‌ها و نظارت بر آن قرار دهد، ولی از منتخبین مجلس نهم چنین چیزی را ما الان شاهد نیستیم چراکه هنوز مجلس نهم شروع به کار نکرده است این‌ها بر سر ریاست مجلس و لاریجانی بحث دارند به خدا مردم شام می‌خواهند، شام هم یعنی ش شغل، الف ازدواج، م مسکن . انشاء الله قول بدهید که انجام دهید.

توکلی نیز در ادامه صحبت‌های کواکبیان در مناظره امروز بیان کرد: ما حزب گسترده و قوی نداریم چراکه ما حزب گریزیم در طول این ۳۴ سال تنها ۲ حزب بودند که واقعا کارشان حزبی بود که یکی از آن‌ها خائن درآمد و دیگری نیز مصلحت نبود که بر سر کار بماند.

وی در ادامه بیان کرد: جریان‌های فکری جایگزین احزاب در کشور شدند و به خاطر اینکه کار جمعی بکنیم باید با یکدیگر ائتلاف کنیم. با پایان صحبت‌های توکلی کواکبیان همچنان شوخی‌های خود را با توکلی ادامه داد و وی را بدرقه کرد.

کواکبیان نماینده سمنان در بخشی از سخنان خود گفت: ‌ای کاش می‌گفتید که من کجا مدعی جنبش سبز هستم، من مدعی اصلاح طلبی بودم و هستم و از‌‌ همان زمانی که اصلاحات را دنبال کردم و تاکنون هم دنبال اصلاحات هستم ولی اصلاحات ما با اصلاحات گنجی فرق می‌کند، چرا که اصلاحات ما خط امام و مبنای فکری بوده است و در چارچوب منافع ملی و سیاست داخلی و مبنای فکری امام حرکت می‌کنیم و با کسانی که این مبنا‌ها را نمی‌شناسند مرزبندی داریم.

وی در ادامه در پاسخ به سوال دانشجویی که بیان کرده بود شما در صحبت‌های خود طوری عنوان کردید که انگار اکنون ما در شعب ابیطالب به سر می‌بریم، گفت: واقعا شما دانشجویان خوب بلدید که حرف به دهان ما بگذارید من کی گفتم الان شعب ابیطالب هستیم، ما خوشبختانه ذخایر بسیاری داریم و قیمت نفت نیز بالا می‌رود، منتها اقتصاد ملی تعریفش این نیست که پول‌ها را میان همگان توزیع کنیم بلکه باید به دنبال سرمایه گذاری و اشتغال نیز باشیم.

وی در ادامه گفت: گرانی، تورم و کمی اشتغال مشکلاتی هستند که امروزه در اقتصاد ما نمود دارد و ما باید بتوانیم درصدی از نرخ تورم را پایین آوریم و برای اشتغال نیز برنامه ریزی کنیم.

وی در ادامه گفت: من واقعا قبول ندارم که شرایط جنگ تحمیلی را با وضعیت کنونی که تحریم‌های اقتصادی هستیم مقایسه کنم چرا که در شرایط جنگ ۶۰۰ میلیون تومان در یک روز از طلوع آفتاب تا غروب آفتاب دود می‌شد، شرایط آن موقع با شرایط امروز فرق می‌کند، شرایط آن موقع اقتضا می‌کرد که محدود‌تر به سرمایه گذاری‌ها توجه شود و حتی برای سرمایه گذاری‌های معمولی نیز مخالفت می‌شد.

وی در ادامه گفت: اقتصاد امروز ما اقتصاد کمیته امدادی است چراکه الان درصددیم که هر چه را که بدست می‌آوریم توزیع کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه من مسئول صحبت‌هایی که خودم کرده‌ام می‌باشم و سخنان کسی را به عهده نمی‌گیرم و معتقدم که فراکسیون خط امام خطری برای نظام ندارد، اگر به دنبال این هستید که کشور را در روی یک بال بچرخد خوب بچرخانید، اما اگر قرار است که دو تفکر، دو جناح، دو حزب با همکاری یکدیگر کشور را بچرخاند چرا به دنبال این هستیم که بقیه را از صحنه حذف کنیم. به گونه‌ای که برخی‌ها که نمی‌خواهم اسم آن‌ها را بگویم می‌گویند حذفشان خواهیم کرد و آخرین میخ را به تابوت آن‌ها خواهیم کوبید و از این گونه حرف‌ها.

وی در ادامه گفت: ما علی مطهری را نیز جز اصول گرا‌ها را نمی‌دانیم علی مطهری در لیست ما هم نمی‌گنجد و این مشکل است و امسال ایشان دلسوز این نظام هستند و ما باید میدان و زمینه را ایجاد کنیم تا برای رسیدن به وحدت ملی همه افراد حاضر شوند.

وی در ادامه بیان کرد: دولتی که می‌خواهیم بر سر کار بیاوریم باید یک دولت ائتلافی باشد، در مجلس هشتم که وقت آنرا نداشته‌ایم به این مسائل بررسی کند، مجلس نهم باید قانون احزاب، مطبوعات و شورا‌ها را توجه بیشتر نماید تمامی بحث‌هایی که ما تاکنون کرده‌ایم بحث‌های کلان کشور است.
شنبه 9 اردیبهشت 1391  10:21 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها