0

هدف بسیج کارگری کمک به دولت برای اسلامی کردن محیط‌های کاری است

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

هدف بسیج کارگری کمک به دولت برای اسلامی کردن محیط‌های کاری است

خبرگزاری فارس: علیرضا لایق حقیقی گفت: هدف سازمان بسیج کارگری کمک به دولت در اسلامی کردن محیط و فضاهای کار و کارگری است.

خبرگزاری فارس: هدف بسیج کارگری کمک به دولت برای اسلامی کردن محیط‌های کاری است

به گزارش خبرگزاری فارس، علیرضا لایق حقیقی مسئول سازمان بسیج کارگری در نشستی که به مناسبت روز بسیج کارگری برگزار شد، درباره اهداف این سازمان در سال جاری اظهار داشت: هدف سازمان بسیج کارگری کمک به دولت در اسلامی کردن محیط و فضاهای کار و کارگری است، چراکه اگر این اندیشه و تفکر بسیج را بتوانیم همگانی کنیم و به محیط صنعت وارد کنیم، جهش بزرگی خواهیم داشت.

وی درباره نقش بسیج کارگری در جامعه افزود: این بخش از بسیج در جامعه دو نقش دارد، نقش اول اعتماد سازی به محصولات داخلی و نقش دوم ایجاد اطمینان برای سرمایه‌گذاران، ‌کارفرمایان و کارآفرینان است که بدانند در عرصه کار و تولید تنها نیستند.

حقیقی درخصوص نقش آفرینی بسیج کارگری در راستای فرمایش مقام معظم رهبری پیرامون کار ویژه سال 91، گفت: امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در پیامشان به سه نکته اشاره داشت 1- تولید ملی 2- سرمایه ایرانی 3- کار ایرانی که بسیج با نقش آفرینی در راه اندازی تعاونی‌ها و ایجاد فرهنگ تعاونی در کشور با جمع کردن سرمایه‌های خرد داخلی می‌تواند در مسیر بیانات معظم له حرکت کند و به جامه عمل پوشیدن آن کمک کند.

مسئول سازمان بسیج کارگری افزود: باید فرهنگ و تفکر بسیج را همگانی کنیم اگر این تفکر ایجاد شود، وجدان کاری خود به خود فرهنگ سازی شده و کار خود به خود پیش می‌رود. وقتی اعتقادات و تفکرات شهدا را در محیط‌های کار و کارگری ترویج دهیم و این روحیه حاکم شود، کارفرما و کارگر حق و حقوق یکدیگر را درک می‌کنند.

لایق حقیقی تصریح کرد: هر سال روز نهم اردیبهشت روز بسیج کارگری شهید شاخص سال را معرفی می‌کنیم و شهید شاخص امسال شهید زواره کارگر کارخانه کبریت سازی تبریز است.

وی در پایان افزود: بسیج کارگری بزرگترین تشکل کارگری در دنیا است زیرا در این مدت کوتاه توانسته است با نزدیک 320 هزار کارگر بسیجی را در سطح کارخانجات سازماندهی کند.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

شنبه 9 اردیبهشت 1391  8:00 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها