0

روسیه و بنگلادش قرارداد گازی امضا کردند

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

روسیه و بنگلادش قرارداد گازی امضا کردند

خبرگزاری فارس: شرکت گاز پروم روسیه و شرکت انرژی دولتی بنگلادش قرارداد گسترش همکاری های گازی به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار امضا کردند.

خبرگزاری فارس: روسیه و بنگلادش قرارداد گازی امضا کردند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از فرانس پرس شرکت گاز پروم روسیه و شرکت پترو بنگلا قرار داد 200 میلیون دلاری را به منظور مشارکت این شرکت روسی برای توسعه ظرفیت تولید گاز طبیعی در بنگلادش به امضا رساندند .

بر اساس این گزارش تقاضای انرژی در بنگلادش به سرعت رو به افزایش است و این کشور برای تامین انرژی مورد نیاز خود به سرمایه گذاری های خارجی در پروژه های انرژی نیاز دارد . بر این اساس حسین منصور رییس شرکت انرژی دولتی بنگلادش تاکید کرد مقامهای دو شرکت قرار دادی در شهر داکا پایتخت بنگلادش به امضا رساندند تا راه را برای افزایش تولید گاز در میادین بزرگ گازی بنگلادش هموار کنند. شش میدان بزرگ گازی بنگلادش که در اختیار دولت است بیش از 25 درصد کل ذخایر گازی این کشور به شمار می رود .

شرکت گاز پروم روسیه قصد دارد ظرفیت تولید گاز طبیعی بنگلادش را 250 میلیون فوت مکعب در روز افزایش دهد که این رقم معادل 12 درصد تولید کنونی گاز این کشور است . حسین منصور افزود گاز پروم قصد دارد به زودی حفر ده چاه بزرگ گاز را در شش میدان بزرگ گازی بنگلادش آغاز کند . این نخستین قرار داد گازی بنگلادش با شرکت گازپروم روسیه است .

یورس اسکوک معاون شرکت گاز پروم روسیه نیز تاکید کرد این شرکت از گسترش همکاری های انرژی با بنگلادش استقبال می کند . تولید کنونی گاز طبیعی بنگلادش تنها 80 درصد نیاز داخلی این کشور را تامین می کند . بنگلادش از سال 2009 میلادی تا کنون با بحران کمبود انرژی روبرو است .

بنگلادش ژوئن سال گذشته نیز قراردادی را با شرکت کنکو فیلیپس آمریکا به امضا رسانده است . رشد اقتصادی بنگلادش طی سالهای اخیر به طور متوسط بالای 6 درصد بوده است . بانک جهانی اعلام کرد برای کاهش فقر گسترده در اندونزی که بیش از 150 میلیون نفر جمعیت دارد باید رشد اقتصادی به بیش از هشت درصد برسد .

انتهای پیام /

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

شنبه 9 اردیبهشت 1391  7:22 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها