0

باج‌گیری طالبان از صاحبان مزارع تریاک آغاز شد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

باج‌گیری طالبان از صاحبان مزارع تریاک آغاز شد

نسخه چاپيارسال به دوستان
اخبار کوتاه افغانستان/
باج‌گیری طالبان از صاحبان مزارع تریاک آغاز شد

خبرگزاری فارس: باجگیری طالبان از کشاورزان تریاک، انجام عملیات علیه شبه‌نظامیان در پنج ولایت و کشته شدن یک مقام دولتی افغان از جمله اخبار کوتاه افغانستان هستند.

خبرگزاری فارس: باج‌گیری طالبان از صاحبان مزارع تریاک آغاز شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، "محمدغوث ملیار" فرمانده پلیس ولایت فراه از کشته شدن "ملاجمیل" یکی از فرماندهان شبه‌نظامیان طالبان و زخمی شدن یک محافظ وی در حال جمع‎آوری عشر تریاک، در منطقه "خاک سفید" این ولایت خبر داد.

"عبدالخالق نورزی" فرماندار منطقه خاک سفید، با تأیید این حادثه گفت که موسم نشتر زنی و شیره‎برداری تریاک آغاز شده و طالبان به خاطر جمع‎آوری سهم خود، به اراضی تحت بذر کوکنار رفته و سهم خود را تعیین می‎کنند.

همچنان "عبدالجبار" فرمانده پلیس ولایت "بادغیس"، از زخمی شدن یک پلیس و 2 شبه‌نظامی طالبان در نتیجه حمله طالبان مسلح در منطقه "قادس" این ولایت بر کمپاین تخریب مزارع کوکنار خبر داد.

وی افزود: در سال جاری 2420 هکتار زمین در این ولایت کوکنار کاشته شده که تلاش‌ها برای تخریب آن جریان دارد و سال گذشته 2436 هکتار زمین در این ولایت کوکنار زرع شده بود و نیروهای امنیتی، موفق به تخریب ٢٥١ هکتار آن شدند.

عملیات پاکسازی در پنج ولایت

دفتر مطبوعاتی وزارت کشور افغانستان امروز با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در نتیجه عملیات‌های نیروهای افغان و ناتو در ولایت‌های "کابل"، "ننگرهار"، "هلمند"، "قندهار" و "خوست" 3 شبه‌نظامی طالبان کشته و 3 تن دیگر دستگیر شدند.

براساس این اطلاعیه، در جریان این عملیات‌ها که به هدف پاک‌سازی منطقه آغاز شده بود تعداد زیادی سلاح و مهمات نیز توسط نیروهای امنیتی افغان کشف و ضبط شده است.

کشته شدن یک مقام دولتی افغان در ولایت "هرات"

"محی‎الدین نوری" سخنگوی والی هرات از کشته شدن دادستان منطقه "فارسی" این ولایت که روز گذشته از سوی شبه‌نظامیان ‌طالبان ربوده شده بود خبر داد.

"قاری یوسف احمدی" در تماس با رسانه‌های محلی مسئولیت این رویداد را به عهده گرفت.

6 شبه نظامی طالبان در ولایت قندهار کشته شدند

دفتر مطبوعاتی والی قندهار با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در نتیجه عملیات‌های مشترک نیروهای افغان و ناتو در منطقه "سپین‎بولدک" این ولایت 6 شبه‌نظامی طالبان کشته شدند.

انتهای پیام/م

 
 
شنبه 9 اردیبهشت 1391  5:25 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها