0

مالکی از نشست اربیل برای حل اختلافات داخلی استقبال می‌کند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

مالکی از نشست اربیل برای حل اختلافات داخلی استقبال می‌کند

نسخه چاپيارسال به دوستان
مشاور نوری‌المالکی در گفت‌وگو با فارس:
مالکی از نشست اربیل برای حل اختلافات داخلی استقبال می‌کند

خبرگزاری فارس: یک عضو ارشد ائتلاف دولت قانون اعلام کرد، نوری المالکی از گفت‌وگوهای در اربیل، با هدف پایان دادن به اختلافات داخلی و در راستای منافع ملی عراق، استقبال می‌کند.

خبرگزاری فارس: مالکی از نشست اربیل برای حل اختلافات داخلی استقبال می‌کند

"سامی عسکری" عضو ارشد فهرست دولت قانون در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد ، اظهار داشت: ائتلاف دولت قانون و نخست وزیر عراق از گفت‌وگوهای کە هم اکنون در اربیل در جریان است  ، استقبال می کند.

وی افزود: در صورتی کە این گفت‌وگو ها کە هم اکنون در جریان است ، بە منظور پایان اختلافات داخلی و در راستای منافع ملی عراق باشد ، ائتلاف دولت قانون و شخص نخست وزیر از آن حمایت خواهد کرد.

العسکری ابراز امیدواری کرد که گفت‌وگوی جریانهای سیاسی بتواند موضع آنها را در قبال تهدیدهای داخلی و خارجی ، متحد کردە و کشور را از مشکلات اخیری کە بوجود آمدە بود، خارج کند.

ساعاتی پیش جلسە مشترک "جلال طالبانی" رئیس جمهور عراق ،  "مقتدا صدر" رهبر جریان صدر ، "مسعود بارزانی" رئیس منطقە کردستان عراق و "ایاد علاوی" رئیس فهرست العراقیە در شهر اربیل آغاز شد.

 

اسامه النجیفی رئیس پارلمان عراق نیز با هدف شرکت در این نشست لحظاتی وارد اربیل شده است.

این جلسە هم اکنون در ساختمان دفتر سیاسی حزب اتحادیە میهنی کردستان در حال برگزاری است و همانند جلسە روز گذشتە روسای سیاسی عراق ، بە رسانەهای خبری اجازە پوشش جلسە دادە نشدە است.

روز پنجشنبە نیز "مقتدا صدر" رهبر جریان صدر با هدف پایان دادن به اختلافات دولت مرکزی و کردها بنا بە دعوت رسمی مسعود بارزانی وارد اربیل مرکز کردستان عراق شد.

انتهای پیام/++

 
 
شنبه 9 اردیبهشت 1391  5:17 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها