0

برگزاری نشست غیرمتعهدها در شرم‌الشیخ با هدف حمایت از قضیه فلسطین

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

برگزاری نشست غیرمتعهدها در شرم‌الشیخ با هدف حمایت از قضیه فلسطین

نسخه چاپيارسال به دوستان
برگزاری نشست غیرمتعهدها در شرم‌الشیخ با هدف حمایت از قضیه فلسطین

خبرگزاری فارس: وزرای خارجه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد 19 ماه می آینده در شهر شرم‌الشیخ نشستی را با هدف حمایت از قضیه فلسطین برگزار می‌کنند.

خبرگزاری فارس: برگزاری نشست غیرمتعهدها در شرم‌الشیخ با هدف حمایت از قضیه فلسطین

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری "معا"، در نشست وزرای خارجه جنبش عدم تعهد در شرم‌الشیخ همچنین اوضاع سوریه، عراق و سودان بررسی خواهد شد.

"ریاض المالکی" وزیر امور خارجه دولت انتصابی تشکیلات خودگردان ریاست هیئت فلسطین در این نشست را بر عهده خواهد داشت و قرار است "محمد کامل عمرو" وزیر خارجه مصر در افتتاحیه این نشست به ایراد سخنرانی بپردازد.

در همین راستا "عمرو رمضان" معاون وزیر امور خارجه مصر در امور غیرمتعهدها و همکاری بین‌المللی گفت که نشست‌های جنبش عدم تعهد به دلیل آنکه بزرگ‌ترین سازمان بین‌المللی پس از سازمان ملل است، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی افزود که در حاشیه نشست‌های وزرای خارجه جنبش عدم تعهد، نشست کمیته فلسطینی این جنبش که مسئول جلب حمایت از عضویت کامل فلسطین در سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل (یونسکو) است، تشکیل خواهد شد.

جنبش عدم تعهد متشکل از 120 کشور است و علاوه بر آن 15 کشور به عنوان عضو ناظر و نیز 17 سازمان منطقه‌ای و بین‌المللی در نشست‌های این جنبش شرکت می‌کنند و در حال حاضر نیز مصر ریاست آن را بر عهده دارد.

انتهای پیام/++

 
 
شنبه 9 اردیبهشت 1391  5:13 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها