0

تامين برق ساختمان با پنجره‌هاي خورشيدي

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

تامين برق ساختمان با پنجره‌هاي خورشيدي

 طي 4 سال گذشته، يك تيم تحقيقاتي ساخت پنجره‌هاي هوشمند را مورد بررسي قرار داده و اخيرا موفق به توليد پنجره‌هايي با قدرت توليد انرژي الكتريسيته با استفاده از نور خورشيد شدند.

به گزارش ايسنا، پيل‌هاي خورشيدي سيليكوني كه امروزه استفاده مي‌شود، بسيار گران‌قيمت بوده و براي خالص‌سازي آنها بايد انرژي زيادي صرف كرد. اين درحالي است كه استفاده از دستاورد جديد اين محققان مانند اين است كه پنجره‌ها رنگ شود، در حالي كه اين رنگ زدن منجر به توليد الكتريسيته مي‌شود، از آنجا كه بيشتر ساختمان‌هاي اداري فاقد فضاي كافي براي نصب پنل‌هاي خورشيدي است، استفاده از اين پنجره‌ها بسيار مفيد است.

اين فناوري شباهت زيادي به فرآيند فتوسنتز دارد؛ فرايندي كه در آن گياهان از نور خورشيد انرژي توليد مي‌كنند. با اين تفاوت كه در اين فناوري از نانولوله‌هاي كربني براي توليد جريان الكتريسيته استفاده مي‌شود. زماني كه نور به اين پيل خورشيدي مي‌تابد، الكترون‌ها درون نانولوله‌ها توليد شده و موجب كاركرد ادوات الكترونيكي مي‌شود. تاكنون از اين سيستم يك نمونه آزمايشگاهي توليد شده است كه در قدم بعد بايد اين پيل خورشيدي كربني را در مقياس صنعتي توليد كرد. اگر همه كارها روي برنامه انجام شود، مي‌توان انتظار داشت تا 10 سال آينده اين فناوري به بازار برسد.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

شنبه 9 اردیبهشت 1391  1:21 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها