0

هشدار جدی دولت افغانستان به ائمه مساجد این کشور

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

هشدار جدی دولت افغانستان به ائمه مساجد این کشور

نسخه چاپيارسال به دوستان
هشدار جدی دولت افغانستان به ائمه مساجد این کشور

خبرگزاری فارس: وزارت حج و اوقاف افغانستان از امامان مساجد خواسته است تا از تبلیغ علیه منافع ملی این کشور و به نفع کشورهای بیگانه خودداری کنند و در صورت تخلف مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

خبرگزاری فارس: هشدار جدی دولت افغانستان به ائمه مساجد این کشور

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، "داعی الحق عابد"، معاون وزارت حج و  اوقاف افغانستان، در گفت‌وگو با "بی‌بی‌سی" گفته است در صورتی که ائمه مساجد به این درخواست توجه نکنند، از وظایف خود برکنار شده و به نهادهای امنیتی معرفی خواهند شد.

به گفته عابد: در صورت تخلف، و اگر ثابت شود که امام جماعت مسجدی علیه منافع ملی افغانستان سخنرانی می‌کند و مردم را به انجام حملات انتحاری تشویق می‌کند، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.  

وزارت حج و اوقاف چندی پیس نیز با انتشار اطلاعیه‌ای از ائمه مساجد خواسته بود تا از اقدامات و یا سخنانی که منافی با منافع ملی افغانستان و در راستای منافع ملی کشورهای خارجی است، خودداری کنند. 

مقامات امنیتی افغان نگران هستند که مبادا از مساجد و مکان‌های مذهبی به نفع شبه‌نظامیان استفاده شده و یا این مکان‌ها به پناهگاهای شورشیان و مقر فعالیت و تصمیم گیری آنان مبدل شود.

بر اساس اظهارات مقامات دولتی افغان، خبرها و گزارش‌هایی وجود دارند که شبه‌نظامیان از برخی مساجد، به عنوان پناهگاه و مرکز تصمیم گیری استفاده کرده و به حملات انتحاری دست می‌زنند. 

مساجد در دوران جهاد نقش کلیدی را در بسیج مردم علیه ارتش سرخ ایفا می‌کرد و به عنوان سنگر اصلی مجاهدین افغانستان شمرده می‌شد.

بر اساس آمارها، حدود126 هزار مسجد در سراسر افغانستان وجود دارد که از آن جمله هزار مسجد به طور رسمی در وزارت حج و اوقاف ثبت شده و ائمه مساجد آن‌ها از سوی دولت منصوب شده و حقوق دریافت می‌کنند.

انتهای پیام/م

 
 
شنبه 9 اردیبهشت 1391  11:26 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها