0

خیزش‌های مردمی در منطقه مقدمه‌ای برای سقوط صهیونیسم بین‌الملل

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

خیزش‌های مردمی در منطقه مقدمه‌ای برای سقوط صهیونیسم بین‌الملل

نسخه چاپيارسال به دوستان
سفیر ایران در بیروت عنوان کرد
خیزش‌های مردمی در منطقه مقدمه‌ای برای سقوط صهیونیسم بین‌الملل

خبرگزاری فارس: سفیر ایران در لبنان گفت: خیزش‌های مردمی و بیداری اسلامی کنونی منطقه بر ضد دیکتاتورها مقدمه‌ای برای سقوط دیکتاتورهای جهانی و استکبار و صهیونیسم بین‌الملل خواهد بود.

خبرگزاری فارس: خیزش‌های مردمی در منطقه مقدمه‌ای برای سقوط صهیونیسم بین‌الملل

به گزارش خبرگزاری فارس، غضنفر رکن‌آبادی سفیر ایران در لبنان در دانشکده ادبیات دانشگاه لبنان در صیدا در خصوص "چگونگی تلاقی انقلاب‌های عربی با طرح مقاومت" به ایراد سخنرانی پرداخت و مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحولات منطقه و بیداری اسلامی را تبیین کرد.

رکن‌آبادی در این مراسم اظهار داشت: جوانان لبنان با سلاح علم و جهاد همچون رزمندگان مقاومت، حافظ آزادی و کرامت لبنان خواهند بود و عزت و حاکمیت لبنان را تضمین و تثبیت خواهند کرد.

وی با اشاره به تاریخ جهان و بشریت، عصر کنونی را عصر اسلام و عبودیت و ناکامی عقاید مادی گرایی نامید و گفت: خیزش‌های مردمی و بیداری اسلامی کنونی منطقه بر ضد دیکتاتورها مقدمه‌ای برای سقوط دیکتاتورهای جهانی و استکبار و صهیونیسم بین‌المللی خواهد بود. استکباری که سال‌هاست بشریت را به شیوه‌های مختلف به بردگی کشیده است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران با توصیف خصوصیات دیکتاتورهای منطقه و عوامل بروز انقلاب‌ها افزود: غضب ملت‌ها علیه دیکتاتورها به دلیل بی توجهی آنان به دین و زانو زدن آنان در برابر استکبار جهانی بوده است. همکاری دیکتاتورها با صهیونیسم بین‌الملل، تداوم سیطره بر مردم بر اساس وراثت و نه شایستگی، ثروت اندوزی و فساد، تبعیض و ظلم و فقدان عدالت و آزادی و کرامت از عوامل مهمی بود که دیکتاتورهای منطقه بر اساس آن حکومت می‌کردند. حتی تظاهر آنان به اسلام و مردم سالاری نیز نیرنگی بود که نتوانست خشم مردم را فرونشاند.

وی در ادامه به موج سواری و سرقت انقلاب‌ها از سوی جبهه غربی و عربی در منطقه اشاره کرد و گفت: توطئه‌های زیادی صورت گرفت تا این انقلاب‌ها را از مسیر اصلی خود که مسیری ضد استکباری و ضد صهیونیستی داشت، منحرف کنند، ولی موفق نشدند. حتی اقدامات نمادین برای انجام برخی اصلاحات شکلی به عمل آورده‌اند، ولی تاکنون ملت‌ها نپذیرفته و به دنبال تکمیل انقلاب‌ها هستند.

رکن‌آبادی به شکست طرح‌های جعلی غرب در منطقه در قبال اسلام ناب محمدی (ص) اشاره کرد و افزود: ارائه و ترویج مدل‌های انحرافی از جمله اقدامات تکفیری و متعصبانه قومی مذهبی، مصرف گرایی و فساد و هرج و مرج در کشورهای عربی و اسلامی همگی با هدف عقب نگهداشتن مسلمانان و سیطره بر امورات آنان پیگیری شده است.

وی معیار و میزان صحت و درستی خیزش‌های مردمی در منطقه را بر اساس آزادی و استقلال، قدس و فلسطین، دوری از طرح‌های غربی، وحدت و انسجام اسلامی برشمرد و گفت: چنانچه حرکت‌های ما بر اساس ارکان مذکور باشد به اهداف مقدس انقلاب دست خواهیم یافت. مهم این است که اتحاد بین ما در برابر دشمن صهیونیستی تقویت شود و مذهب یا ملیت مطرح نیست. جمهوری اسلامی ایران تحت رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مقام معظم رهبری در این مسیر حرکت خواهد کرد و از همه کسانی که در این مسیر هستند از جمله مقاومت لبنان و فلسطین حمایت خواهد کرد تا ملت ها بتوانند به آزادی و عزت دست یابند.

انتهای پیام/ش

 
 
شنبه 9 اردیبهشت 1391  11:22 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها