0

مذاکرات 1+5 با ایران در بغداد بدون پیش‌شرط برگزار می‌شود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

مذاکرات 1+5 با ایران در بغداد بدون پیش‌شرط برگزار می‌شود

نسخه چاپيارسال به دوستان
سخنگوی اشتون:
مذاکرات 1+5 با ایران در بغداد بدون پیش‌شرط برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرده است که دور جدید مذاکرات هسته‌ای 1+5 با ایران به صورت نشستی آزاد و بدون پیش شرط برگزار خواهد شد.

خبرگزاری فارس: مذاکرات 1+5 با ایران در بغداد بدون پیش‌شرط برگزار می‌شود

به گزارش فارس، خبرگزاری "ترند" آذربایجان در خبری گزارش داد که درحالیکه قرار است دور دوم مذاکرات 1+5 با ایران در تاریخ 23 ماه مه سال جاری در بغداد برگزار شود، "مایکل مان" سخنگوی "کاترین اشتون" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که بدیهی است که هیچ پیش شرطی برای برگزاری این مذاکرات وجود ندارد.

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این باره اعلام کرده است: در طول چند هفته آتی مسئولان ما با مقامات ایرانی جهت تهیه دستور کاری برای مذاکرات آتی در بغداد وارد مذاکره خواهند شد؛ این مذاکرات آزاد خواهد بود و بنابراین هیچ پیش شرطی در آن مطرح نیست.

این اظهارات مان در شرایطی گزارش می شود که "علی اکبر صالحی" وزیر امور خارجه ایران اوایل ماه جاری اعلام کرد که تهران هیچ گونه پیش شرطی را برای مذاکرات بین ایران و کشورهای گروه 1+5 شامل انگلیس، آمریکا، فرانسه،‌ روسیه، چین و آلمان، نخواهد پذیرفت؛ صالحی ابراز امیدواری کرده است که دور جدید مذاکرات هسته ای تهران با 1+5 به نتایج برد برد خواهد رسید.

صالحی در مصاحبه اخیر خود با رسانه های ایرانی در ارائه پیام ایران در این مذاکرات اعلام کرده است که اگر غرب می خواهد اعتمادسازی کند، باید این اعتماد سازی را با (کاهش) تحریم ها آغاز کند زیرا این امر می تواند به تسریع رسیدن به نتیجه مذاکرات هسته ای کمک کند.

سخنگوی اتحادیه اروپا در ادامه درباره نگرانی های امنیتی در نشست بغداد اعلام کرد که تمام موضوعات امنیتی پیش از سفر به بغداد به دقت بررسی می شوند و هیچ نگرانی در این باره وجود ندارد.

انتهای پیام/ن.ص

 
 
شنبه 9 اردیبهشت 1391  11:17 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها