0

انتقاد شدید مرکل از موضعگیری اولاند درباره بسته نجات مالی اروپا

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

انتقاد شدید مرکل از موضعگیری اولاند درباره بسته نجات مالی اروپا

نسخه چاپيارسال به دوستان
انتخابات فرانسه-۶۰//
انتقاد شدید مرکل از موضعگیری اولاند درباره بسته نجات مالی اروپا

خبرگزاری فارس: صدراعظم آلمان در واکنش به انتقاد اخیر نامزد سوسیالیست انتخابات ریاست جمهوری فرانسه از بسته نجات مالی اروپا، گفت‌ که این موضوع بار دیگر قابل بحث نیست.

خبرگزاری فارس: انتقاد شدید مرکل از موضعگیری اولاند درباره بسته نجات مالی اروپا

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، در حالی که کمتر از 10 روز به زمان برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه زمان باقی است، "آنگلا مرکل" صدراعظم آلمان در واکنش به اظهارات انتقادی "فرانسوا اولاند " نامزد سوسیالیست انتخابات ریاست جمهوری فرانسه گفت:بسته (نجات) مالی موضوعی نیست که بتوان درباره آن بحث کرد.

بر اساس این گزارش، مرکل در واکنشی شدید به رویکرد اولاند گفت:‌ این بسته توسط 25 تن از مقامات دولتی امضا شده و بخش‌هایی از آن مورد بازبینی قرار گرفته است و بار دیگر درباره آن بحث نخواهد شد.

اولاند پیش از این در گفت‌وگو با تلویزیون "فرانس 2" اعلام کرد:آلمان نمی ‌تواند به زور منطقه [اروپا] را همراه کند.این حق آلمان نیست که برای بقیه اروپا نیز تصمیم گیری کند. چنین چیزی فقط نظر من نیست. نشانه‌های مستقیم و غیرمستقیم بسیاری از جانب دیگر کشورها حتی کشورهای محافظه کار در این رابطه دریافت کرده‌ام که مخالفت خود را با این موضوع اعلام کرده اند.

اولاند پس از آنکه چند روز پیش در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری آمریکا موفق شد تا "نیکلا سارکوزی" رئیس جمهوری کنونی فرانسه را شکست دهد، تلاش خود برای مقابله با اقدامات ریاضتی در این کشور آغاز کرده است و سعی دارد تا با استفاده از این روش رأی اکثریت مردم فرانسه را که به شدت از بحران اقتصادی رنج می برند و اقدامات ریاضتی اتخاذ شده توسط دولت سارکوزی نیز عرصه را بر آنها تنگ تر کرده، بدست آورد.

اولاند در این رابطه اعلام کرده که در صورت پیروزی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری آمریک و شکست نهایی سارکوزی، توافقنامه مالی تصویب شده توسط کشورهای اتحادیه اروپا را که بر افزایش اقدامات ریاضتی تأکید دارد، تأیید نخواهد کرد.

انتهای‌پیام/ط.ص

 
 
شنبه 9 اردیبهشت 1391  10:17 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها