0

وزیر اقتصاد در پاسخ به منتقدان: 10هزار میلیارد تومان یارانه به تولید دادیم

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

وزیر اقتصاد در پاسخ به منتقدان: 10هزار میلیارد تومان یارانه به تولید دادیم

نسخه چاپيارسال به دوستان
اختصاصی فارس
وزیر اقتصاد در پاسخ به منتقدان: 10هزار میلیارد تومان یارانه به تولید دادیم

خبرگزاری فارس: وزیر امور اقتصادی و دارایی در اظهارنظری مدعی پرداخت یارانه 10 هزار میلیارد تومانی به تولید در سال اول اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها شد.

خبرگزاری فارس: وزیر اقتصاد در پاسخ به منتقدان: 10هزار میلیارد تومان یارانه به تولید دادیم

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در حالی یکی از انتقادهای اصلی از نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها عدم اختصاص یارانه 30 درصدی بخش تولید بوده است و نمایندگان مجلس نیز اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها را منوط به حمایت واقعی از بخش تولید در سال تولید ملی اعلام کردند، سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی در اظهارنظری خطاب به مدعیان عدم حمایت دولت از تولید گفت: آنهایی که این انتقاد را وارد می کنند، حمایت دولت از تولید را منحصر به پرداختهای نقدی می دانند در حالی که نظر دولت، در حمایت از تولید منحصر به پرداختهای نقدی نیست.

وی تصریح کرد: به طور مثال با اعمال قیمتهای تبعیضی به نفع تولید (صنعت، کشاورزی و حمل و نقل) در یکسال اول اجرای قانون حدود 80 هزار میلیارد ریال تخفیف قیمتی و یا معادل اعتبار انرژی و گندم در اختیار بخشهای تولیدی قرار گرفته است.

حسینی افزود: البته از سایر منابع ممکن نیز 19 هزار و 600 میلیارد ریال کمک نقدی (یارانه سود) به صنعت، حمل و نقل و کشاورزی پرداخت شده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: یادآوری این نکته حائز اهمیت است که تولیدکننده بخشی از فشار هزینه خود را از طریق افزایش قیمت به مصرف کننده منتقل می کند. مثال بارز این امر افزایش حدود ده واحد درصدی تورم است.

وی در پایان گفت: البته افزایش حمایت تجاری از تولید نیز 12 درصد (رشد 4 درصدی نرخ دلار و 8 درصدی تعرفه)

اعمال شد که برحسب ارزهایی چون یورو این حمایت به مراتب بالاتر (حدود 18 درصد) است.

انتهای پیام/ص

 
 
شنبه 9 اردیبهشت 1391  9:13 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها